(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e Përgjithshme të Kombit dhe Interpolin, nëpërmjet shkëmbimit të informacionit me DEA-në e Shteteve të Bashkuara, në një operacion të përbashkët me Shërbimin Kombëtar Aeronaval të Panamasë, ka arritur të sekuestrojë 241 kilogramë të hidroklorurit të kokainës dhe kapja e tre personave me kombësi kolumbiane në ujërat ndërkombëtare.

Lënda narkotike e sekuestruar në Punta Mala Panama i përkiste një grupi kriminal të organizuar transnacional të dedikuar për trafikimin e paligjshëm të alkaloideve, duke përdorur bregdetin e Paqësorit të Buenaventura dhe departamentin e Choco si rrugë transporti për në vendet e Amerikës Qendrore.

Të kapurit janë lënë në dispozicion të organit kompetent i cili do të duhet të përgjigjet në shtetin fqinj dyshohet se për veprën e trafikimit të lëndëve të paligjshme.

Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi

(Skenderbeu.info)-“Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi Policia...

Zbulohen 16 ambiente të hapura ku kultivohej kanabis në Krujë, asgjësohen 6868 rrënjë droge

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 16 ambiente të hapura ku kultivohej kanabis në...

Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori, zbulohen 160 kg kokainë në dy kontejner në portin e Selanikut

(Skenderbeu.info)-Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori, zbulohen 160 kg...

Zbulohen 6 minisera me kanabis në Velipojë, asgjësohen 270 bimë, 2 të rinj në pranga

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 6 minisera me kanabis në Velipojë, asgjësohen 270...

Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen Toshi merret i pandehur

(Skenderbeu.info)-Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen...

Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat

(Skenderbeu.info)-Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat Një i...

Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër, asgjësohen 6262 rrënjë kanabisi

(Skenderbeu.info)-Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër,...

Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në kërkim 53-vjeçari

(Skenderbeu.info)-Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në...
Raporto