(Skenderbeu.info)-Kaos në Kuvend/ Berisha përjashtohet nga seanca

Sali Berisha përjashtohet nga seanca e Kuvendit pas debateve të forta dhe bllokimit të foltores, teksa deputetët e PD protestojnë duke i rënë tavolinave dhe duke mos lejuar socialistët të flasin. Kaos e zhurmë, deputetë e ministra që flasin njëherësh, situatë e pazakontë.
Seanca plenare ka nisur në orën 11:00, teksa deputetët e PD me në krye Sali Berishën i janë drejtuar foltores së Kuvendit. Kryetarja e parlamentit i ka tërhequr vëmendjen, por Berisha i rrethuar nga deputetët e PD ka bllokuar foltoren.
Rreth tij është mbledhur dhe garda. Ditën e sotme, 16 deputetë të PD-së, mes tyre Berisha i kërkuan Kuvendit të ndryshonte rendin e ditës për të futur si çështje të parë çështjen “McGonigal” dhe mbledhjen e konferencës së kryetarëve në orën 11:00, por kjo kërkesë nuk u pranua. Kjo gjë ka sjellë dhe acarimin e deputetëve të PD-së.
Kreu i PD-së Sali Berisha deklaroi se oligarku rus Deripaska i ka tentakulat e tij në të gjithë sektorët e konomisë shqiptare. Ai akuzoi Damian Gjiknurin si zëdhënës të interesave ruse në Shqipëri.
“Nuk mund të ketë sot debat tjetër përveç këtij debati. Shqiptarët duhet të marrin vesh të vërtetën. Edi Rama të vijë këtu të japë dorëheqjen dhe të shkojë të dëshmojë në SHBA.Çfarë doni më shumë se kaq? A e dini kush ishte McGonigal, funksioni i tij, që i çuat ju paratë e kompanive të oligarkut rus. E dini ju se Deripaska i ka tentakulat e tij në të gjithë sektorët e ekonomisë shqiptare.
A e dini ju se Damiani juaj është zëdhënës kryesor i interesave ruse në Shqipëri”, tha Berisha.
Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi

0
(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi Policia kufitare këtë të premte ka...
Top chanel

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...

0
(Skenderbeu.info)-Sulmi ndaj "Top Channel"/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...
droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...

Lajme të tjera
NGJASHME

Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi Policia...

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të veprojmë

(Skenderbeu.info)-Sulmi ndaj "Top Channel"/ Dumani: Jemi aty, nëse do...

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë...

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia...

Alarmi: Si po shtohet përdorimi i ekstazi-t në Shqipëri!

(Skenderbeu.info)-Alarmi: Si po shtohet përdorimi i ekstazi-t në Shqipëri! Tabletat...

“Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë”/ Këlliçi nxjerr “blof” Veliajn

(Skenderbeu.info)-"Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë"/ Këlliçi nxjerr...

Rritja e çmimit të patentave/ Nuk tërhiqet Gonxhja: Me apo pa Autoritet, do të ecë përpara

(Skenderbeu.info)-Rritja e çmimit të patentave/ Nuk tërhiqet Gonxhja: Me...

Mbërrin kroçera e parë për vitin 2023/ Turistët amerikanë zbarkojnë në Sarandë

(Skenderbeu.info)-Mbërrin kroçera e parë për vitin 2023/ Turistët amerikanë...
Raporto