fbpx

Kastrioti do vetëm 3 pikët, kampionët me mungesa në Kamëz

(Skenderbeu.info)-Kastrioti do vetëm 3 pikët, kampionët me mungesa në Kamëz

Kastrioti do të përballet ditën e sotme në orën 15:00 kundër bardhebluve kryeqytetas në stadiumin e Kamzës, sfidë e vlefshme për javën e 4 të Abissnet Superiore.Optimizmi në radhët e krutanëve është rritur ndjeshëm pas plotësimit të organikës dhe paraqitjeve pozitive në 2 javët e fundit. Kërkon të bëjë befasinë ndaj Tiranës.

Trajneri Emiljano Çela është shumë optimist për fitoren në sfidën e sotme, pasi përballë do të ketë një Tiranë e cila do të zbresë në fushë pa shërbimet e 4 lojtarëve. Kastrioti është i kompletuar dhe do të ketë të gatshëm të gjithë lojtarët për këtë takim.

Statistikat e përballjes, Kastrioti-Tirana:

Takime të zhvilluara: 40
Kastrioti: 7 fitore
Barazime: 10
Tirana: 23 fitore
Golavarazhi: 31-72

1-Klevi Qefalija (dëmtuar)
2-Realf Zhivanaj (pezualluar, kartoni i kuq)
3-Lukman Hussein (dëmtuar)
4-Dijar Nikqi (fazë rikuperimi)

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Vipat kundër vendimit të SH.B.A-së për abortin

Aborti në Arizona kthim pas në 1864.

0
(Skenderbeu.info)  Aborti në Arizona kthim pas në 1864. Deri në këtë vit në Shetet e Bashkuara aborti ka qënë i paligjshëm. Një gjykatës i...
Jannik Sinner

Jannik Sinner në Sofje

0
(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen e botës, po ndjek treshen në ATP 250 në Sofje. Një turne që e ka fituar...
Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...
Raporto