fbpx

UEFA, Aleksander Ceferin: Ndaloni Kampionatin Evropian në udhëtim

(Skenderbeu.info)-UEFA, Aleksander Ceferin: Ndaloni Kampionatin Evropian në udhëtim

Presidenti i UEFA-s konfirmon se një edicion si Euro 2020 nuk do të përsëritet: ‘Ishte shumë e komplikuar’.

Ky ishte komenti i serte i numrit një të futbollit. I cili përjashtoi një eksperiment të ngjashëm për të ardhmen, por nuk bllokoi ofertat e përbashkëta.

Ndërkohë, në vitin 2024 Kampionati Evropian i Futbollit do të mbahet në një vend të vetëm pritës, pikërisht në Gjermani.

Tashmë, megjithatë, që nga edicioni i ardhshëm, ai i vitit 2028, ekziston një hipotezë interesante. Mbretëria e Bashkuar, së bashku me Irlandën, kanë bërë një kërkesë formale, duke sfiduar efektivisht Turqinë.

Për momentin nuk e konsiderojmë të realizueshëm organizimin e Kampionatit Evropian në 10-11 vende. Tashmë ishte mjaft i komplikuar për Euro 2020.

Me pandeminë ishte edhe më e ndërlikuar. Duke bërë disa konsiderata në nivel sportiv. Zvicra luajti një ndeshje në Romë dhe më pas në Baku, ndërsa disa ekipe luanin gjithmonë në shtëpi.

Ata që nuk udhëtuan dhe luajtën në shtëpi përfunduan në finale dhe ky koncept nuk na pëlqen aspak.

Ishte një ide e mirë pasi ishte 60-vjetori i Kampionatit Evropian. Por ndjenja ime është se Evropiani duhet të zhvillohet në një ose dy vende, nëse flasim për vende më të vogla.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Roma, Roger Ibañez kundër çdo tabuje: “Ne do të luftojmë për Scudetton”

(Skenderbeu.info)-Roma, Roger Ibañez kundër çdo tabuje: "Ne do të...

Euro 2024, shortet kualifikuese

(Skenderbeu.info)-Euro 2024, shortet kualifikuese Tashmë janë përcaktuar vazot për shortin...

Interi në zi, vdes Giancarlo Beltrami

(Skenderbeu.info)-Interi në zi, vdes Giancarlo Beltrami në moshën 85-vjeçare. Për...

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas...

Hungari-Itali, formacionet e mundshme

(Skenderbeu.info)-Hungari-Itali, formacionet e mundshme në orën 20:45 Hungari-Itali do të...

Roma, Paulo Dybala synon Interin

(Skenderbeu.info)-Roma, Paulo Dybala synon Interin Shtohen shpresat për një rikthim...

Kaka mes maratonës dhe pankines: ‘Modeli im është Ancelotti’

(Skenderbeu.info)-Kaka mes maratonës dhe pankines: ‘Modeli im është Ancelotti’ Braziliani...

Juventus: një hipotezë e zëshme për Allegri

(Skenderbeu.info)-Juventus: një hipotezë e zëshme për Allegri Fillimi i kampionatit...
Raporto