(Skenderbeu.info)-Kapet kamioni me 1.5 ton hashash

Agjentët e skuadrës së mbikëqyrjes së Doganës Franceze Bourg-Madame kanë kapur 1.5 ton hashash në bordin e një kamioni nga Spanja. Vlera e të cilit vlerësohet  më shumë se 9.7 milionë euro.. Zbulimi ka ndodhur në ditët e para të këtij muaji nëntor, teksa doganierët kontrollonin një aks rrugor në Cerdanya, në zonën e Perpignan, pranë Pirenejve.

Kapet kamioni me 1.5 ton hashash ne Spanje. Vlera e të cilit vlerësohet më shumë se 9.7 milionë euro.. Zbulimi ka ndodhur në ditët e para të këtij muaji nëntor.
Droge hashash

Agjentët vendosën në një moment të kontrollonin një automjet të rëndë nga Spanja.

Në përfundim të kontrollit të detajuar, agjentët numëruan gjithsej 40 pako të mëdha plot me hashash me paketimin tipik që mbërrin nga Maroku në Jug të Spanjës nga deti, me peshë 1497 kilogramë drogë.

Kapet kamioni me 1.5 ton hashash ne Spanje. Vlera e të cilit vlerësohet më shumë se 9.7 milionë euro.. Zbulimi ka ndodhur në ditët e para të këtij muaji nëntor.
Droge hashash

Pas udhëzimeve të Ministrisë Publike, agjentët i kanë dorëzuar drejtuesit e mjeteve pranë shërbimeve të policisë gjyqësore.
Në vitin 2021, doganat kapën afër 75 ton kanabis (+24% krahasuar me vitin 2020), përfshirë 85% të sekuestrimeve që u bënë në vektorin rrugor. Gjatë 7 muajve të parë të 2022, kapja e kanabisit arriti në pothuajse 42 tonë.

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...
Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...
Son ne duel me Dalot gjate Korea-Portugali

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan i çon aziatikët në raundin...
Pierluigi Collina

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

0
(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i arbitrave nr. 1 i FIFA-s:...
Estrella Damm Menorca Open i Padel

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

0
(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj. Premier Padel ndalon në Milano,...
Spanjollet te deshperuar pas ndeshjes me Japonine

Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim. Trajneri i Spanjës:...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë nga Argjentina në Spanjë

(Skenderbeu.info)-Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë...

Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante

(Skenderbeu.info)-Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante Ministria e Brendshme...

Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas

(Skenderbeu.info)-Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas Drejtoria Kombëtare...

Zhytësit zbulojnë një ‘silur’ me 191 kilogramë kokainë me destinacion Europën

(Skenderbeu.info)-Zhytësit zbulojnë një 'silur' me 191 kilogramë kokainë me...

Kapet kamioni me 350 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet  kamioni me 350 kilogramë kokainë Në qarkun Buena Fe,...

Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’

(Skenderbeu.info)-Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’ Katër persona u...

Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe hashash

(Skenderbeu.info)-Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe...

Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë Agjentët e...
Raporto