Juventusi në kaos, Alegri sheh Champions: Jemi 12 pikë larg vendit të katërt

(Skenderbeu.info)-Juventusi në kaos, Alegri sheh Champions: Jemi 12 pikë larg vendit të katërt, largohem vetëm nëse…

Penalizimi i Juventusit për shkak të çështjes së plusvalencave është tema e ditës në Itali dhe aq më shumë në klubin torinez i cili e sheh veten shumë larg zonës së Europës në renditje, duke ndryshuar plotësisht planet. Por kjo situatë nuk duket se do të ndryshojë situatën e trajnerit Masimiliano Alegri, i cili ka bërë të ditur se nuk do të lëvizë nëse në klub nuk vendosin që ta largojnë, sido që të mbyllet ky sezon.

“Unë jam trajneri i Juventusit dhe do të mbetem i tillë, vetëm nëse më largojnë. Ka disa momente në të cilat duket të jemi të përgjegjshëm për atë që jemi dhe atë që bëjmë, në vështirësi duhet treguar burrëri.

Kur gjërat shkojnë mirë, të gjithë jemi të aftë, kur ka vështirësi është më shumë simuluese dhe kjo duhet të përfshijë të gjithë. Në kampionat, klasifikimi për momentin na thotë se jemi 12 pikë larg vendit të katërt. E përsërit, nesër kemi përballë Atalantën dhe është një përballje direkte, ndaj do të mundohemi që të bëjmë një ndeshje të bukur”, tha ai.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia

(Skenderbeu.info)-Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia. Gennaro Gattuso nuk do...

Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja pse shkoi nga -9 në -15 pikë

(Skenderbeu.info)-Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

(Skenderbeu.info)-“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të...

Milan, lëndim për Bennacer: derbi me rrezik të lartë

(Skenderbeu.info)-Milan, lëndim për Bennacer: derbi në rrezik të lartë. Bie...

Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar

(Skenderbeu.info)-Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij...

Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje

(Skenderbeu.info)-Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi...

Milan, Pioli: “Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë...

Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro

(Skenderbeu.info)-Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro. Në...
Raporto