Juve, marrëveshje me Milinkovic-Savic: kontratë 6 milionë plus bonuse

(Skenderbeu.info)- Juve, marrëveshje me Milinkovic-Savic: kontratë 6 milionë plus bonuse. Ky është lajmi i fundit i merkatos në kampin bardhezi.

Juve dhe Milinkovic-Savic nuk kanë qenë kurrë kaq afër: Mateja Kezman, agjenti i mesfushorit të Lazios, ka arritur një marrëveshje totale për muajin korrik me klubin e Juventusit. Një marrëveshje mbi bazën e një kontrate me vlerë 6 milionë euro në sezon plus bonuse. Siç shpjegon Alfredo Pedullà, për ekipin e Lazio sa më shumë të kalojë koha aq më pak fuqi ka. Kjo duke marrë parasysh qe kontrata e Savic do të skadojë më 30 qershor 2024.

Në fakt, Claudio Lotito nuk e ka mbyllur asnjëherë shitjen e 27-vjeçarit, duke kërkuar gjithmonë ato 100 milionët e famshme. Shumë kjo që askush nuk ka dashur t’i arrijë. Një shifër që indirekt do të sugjeronte një përpjekje për të mos hequr dorë nga Milinkoviç. 18 muaj ndajnë lojtarin  nga skadimi i kontratës me Lazio. Megjithatë agjenti i lojtarit është gjithashtu duke biseduar per rinovimin e kontratës me ekipin kryeqytetas. Por me një kusht, që të vendoset një klauzolë 40 deri në 50 milionë Euro për italinë.

Në këtë mënyrë, serbi përpiqet të ndërthurë dëshirën për të provuar një përvojë të re me mirënjohjen ndaj klubit që e nisi në futbollin e madh. Pavarsisht kësaj, Lotito duke pasur parasysh hapjen totale të lojtarit ndaj Juventusit, nuk do të donte të shkonte nën 70 milionë. Ndeshja sapo ka filluar.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Portugali, Ronaldo: “Një grup shumë i bashkuar për t’u thyer nga forcat e jashtme”

(Skenderbeu.info)-Portugali, Ronaldo: "Një grup shumë i bashkuar për t'u...

Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG

(Skenderbeu.info)-Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG. Braziliani është...

NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors

(Skenderbeu.info)-NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors....

Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë

(Skenderbeu.info)-Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë. Në Arabinë...

Kupa e Botës: Scaloni: “Holanda e ekuilibruar”

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Scaloni: "Holanda e ekuilibruar, shpresoj të...

Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë

(Skenderbeu.info)-Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë...

Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e madhe

(Skenderbeu.info)-Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e...

Eto’o: Prapa skenave të sulmit të Eto’o ndaj youtuberit

(Skenderbeu.info)-Eto'o: Prapa skenave të sulmit të Eto'o ndaj youtuberit....
Raporto