fbpx

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich

Aktori i Hollivudit, 59 vjeç, ne një lidhje me Joelle Rich, 37 vjeç, e cila punon si partnere në firmën ligjore Schillings.

Firma përfaqësoi zotin Depp kur ai e çoi pa sukses tabloidin në gjykatë për shpifje në vitin 2020 për një artikull që e quajti atë një “rrahës të gruas” kur ai ishte i martuar me aktoren Amber Heard.

Dyshja mbërrinin rregullisht në Gjykatën e Lartë në një makinë së bashku gjatë gjyqit tre-javor, gjatë të cilit Gjyqtarja Nicol dëgjoi prova të 14 sulmeve të supozuara të zonjës Heard nga zoti Depp.

Gjykatësi tha se 12 ishin provuar dhe vendosi kundër Depp, por më pas zonja Rich u përfshi në një apel kundër vendimit.

Ajo shkroi një deklaratë në Gjykatën e Apelit, duke nënvizuar se pretendimi i zonjës Heard se ajo dhuroi zgjidhjen e saj të divorcit për bamirësi ishte i pavërtetë, por se ai u pranua në gjykatë me vlerë nominale.

Gjykata e hodhi poshtë ankesën. Martesa e të famshmëve, e cila përfundoi në vitin 2017, ishte objekt i dy padive të ngritura nga zoti Depp.

E para u depozitua në vitin 2018 kundër gazetës tabloid, dhe e dyta u ngrit një vit më vonë kundër vetë zonjës Heard pas një artikulli që ajo shkroi në The Washington Post në të cilin ajo e përshkroi veten si viktimë e dhunës në familje.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri të Ocean-it

(Skenderbeu.info)-Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri...

Mbretëresha Camilla reflekton në “pozicionin e vështirë” të Mbretëreshës Elizabeth II

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha Camilla reflekton në "pozicionin e vështirë" të Mbretëreshës...

Cardi B;Reperja pranon akuzat  për sulm në klub

(Skenderbeu.info)-Cardi B: Reperja pranon akuzat  për sulm në klub Cardi...

Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram shkaku?

(Skenderbeu.info)-Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a...
Raporto