Java e Modës në Paris përgatitet për festivalin e modës Balmain

(Skenderbeu.info)-Java e Modës në Paris përgatitet për festivalin e modës Balmain

Java e Modës në Paris u ndez të mërkurën me shfaqje të shumë shtëpive të modës dhe pritje të forta të festivalit të modës në mbrëmje të Balmain-it – një koncert bamirësie i mbushur me yje që shfaq modat më të fundit, anëtarët e publikut dhe shfaqje sekrete të famshëm.
Pika kryesore të shfaqjeve pranverë-verë 2023.

Courreges 
Për Courreges, një pistë rrethore me rërë paraqiste një kolonë rëre që binte në qendër të saj. Duke evokuar rërën e kohës ose filmin “Dune”. Kadenca muzikore jo të forta dhe pak shqetësuese në kolonën zanore e pajisën shfaqjen
Courreges është bërë një markë që promovon një humor të veçantë mbi një stil të veçantë dhe stilisti Nicolas Di Felice pëlqen të injektojë modën e tij me atmosferë.
Moda pranverë-verë filloi me një lojë të këmishës së bardhë të freskët. Me një fustan këmishë voluminoz që mbante mirë atmosferën e thjeshtë dhe sportive. Modelet ndonjëherë kishin këmbë zbathur ose këpucë nudo.
Di Felice përdori pistën për të sjellë kthesat e modës përpara  materiale hapësinore me shkëlqim dhe dekonstruksion. Në sendet e përditshme si një xhaketë xhins, fund xhins ose pantallona të ndezura. Një jelek sportiv, për shembull, iu dha një kthesë e çuditshme me materialet e tij të pastra.
Është një qasje që funksionon mirë me këtë markë që përcakton gjeneratën e themeluar në vitin 1961 nga André Courrèges dhe gruaja e tij Coqueline. Që u bë sinonim i estetikës së Epokës së Hapësirës.
ARTI I FTESËS
Epoka e emailit dhe rritja e ndërgjegjësimit mjedisor nuk duket se kanë lënë shumë gjurmë në sistemin e vjetër të ftesave të industrisë së modës.
Sezon pas sezoni, korrierë  ​​përshkojnë Parisin për të ofruar personalisht ftesa shfaqjesh. Gjithnjë e më të përpunuara, shpesh të bëra me dorë.
Shtëpitë më të mira konkurrojnë për idenë më të çuditshme ose më imagjinative që shpesh jep të dhëna për temën e koleksionit të pistës.
Për ftesën e Loewe, një lule tropikale e kuqe e ndezur.  Fjalori me lule e identifikoi si një anthurium. Për të mbajtur lulen gjallë për kohëzgjatjen e Javës së Modës, pjesa e poshtme e kërcellit të lulëzimit  ngjitet në një kapsulë lagështie moderne.
Ftesa e Saint Laurent, ndërkohë, ishte një portofol elegant prej lëkure të zezë, me një “YSL” metalik sipër, me kartën e shfaqjes brenda.
Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Ish ylli i Milan dhe Real Madrid braziliani Kaka

Kaka: Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren

0
(Skenderbeu.info)-Kaka: "Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren. Ronaldo konsiderohet thjesht një njeri...
Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...

Lajme të tjera
NGJASHME

Brie Larson, Emma Roberts dhe Paris Hilton në shfaqjen e modës Celine në LA

(Skenderbeu.info) Brie Larson, Emma Roberts dhe Paris Hilton në...

Shein, marka më e njohur në botë

(Skenderbeu.info) Shein, marka më e njohur në botë. 'Moda...

Bella Hadid shpallet modelja më e mirë e vitit

(Skenderbeu.info)-Bella Hadid shpallet modelja më e mirë e vitit “British...

Çmimi për Dizajnerin e Vitit në Fashion Awards 2022

(Skenderbeu.info)-Çmimi për Dizajnerin e Vitit në Fashion Awards 2022,...

Dior mban shfaqjen e parë të modës në Piramidat e Gizës në Egjipt

(Skenderbeu.info) Dior mban shfaqjen e parë të modës në...

Helen Mirren dëshmon se me këto dy veshje keni gjithmonë një kombinim

(Skenderbeu.info)-Helen Mirren dëshmon se me këto dy veshje keni...

Moschino prezanton koleksionin e ri Logo

(Skenderbeu.info)-Moschino prezanton koleksionin e ri Logo Moschino lançon koleksionin e...

Willow dallohet për stilin e saj melankolik-elegant

(Skenderbeu.info) Willow dallohet për stilin e saj melankolik-elegant. Familja...
Raporto