Milan, Pioli: “Kritikat janë në rregull, është koha për t’u përballur me përulësi”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: “Kritikat janë në rregull, është koha për t’u përballur me përulësi”.

Trajneri flet në prag të ndeshjes në Olimpico, ku kuqezinjtë janë thirrur të ngrihen pas humbjes në Superkupë.

Milani i Stefano Piolit po përgatitet të përballet me Lazion me synimin për të lënë pas dy javë veçanërisht të komplikuara. Kuqezinjtë po kthehen nga dy barazime në kampionat, nga eliminimi në 1/16 e Kupës së Italisë, por mbi të gjitha nga mposhtja ndaj Interit në Superkupë dhe ndeshja në Olimpico, e planifikuar për të martën në orën 20:45, mundësia e duhur për të provuar të ngrihemi.

 

Për momentin e vështirë:

“Duhet të përballemi dhe të menaxhojmë momente të tilla. Do të jetë një provim që duhet kapërcyer me përulësi dhe unitet. Është normale dhe ka kritika sepse performancat kanë qenë nën pritshmëritë, të cilat janë bërë shumë të larta. Kemi rrënjë të forta, të ndërtuara Në këto tre vite kemi pasur periudha më të lehta dhe humor të mirë, por ka një dëshirë të madhe për të reaguar dhe e di që lojtarët e mi janë të fortë, ata meritojnë besimin dhe respektin tim”.

Në çfarë të përmirësohet:

“Ka shumë situata që duhen përmirësuar, nga pikëpamja teknike dhe taktike, por mbi të gjitha mendërisht. Duhet të kujtojmë se si fituam vitin e kaluar në Romë, duke kaluar nëpër vështirësi shumë të mëdha. Ky është aspekti i parë që duhet rregulluar. “.

Për rëndësinë e neshjes:

“Është një ndeshje e rëndësishme, ne duam të marrim një rezultat të rëndësishëm, duke luajtur me cilësi dhe vëmendje gjatë gjithë ndeshjes dhe duke e fituar atë”.

Për llojin e punës në vazhdim:

“Ne jemi duke punuar mbi parimet tona, idetë dhe mënyrën e të qenit në fushë. Ne e dimë se çfarë të bëjmë, ne i dimë vlerat tona, ne vetëm duhet t’i kthejmë ato në fushë.”

Për mënyrën se si e ka jetuar këtë periudhë

“Kur drejton një skuadër kaq të fortë, pritshmëritë janë gjithmonë të larta. Kanë qenë 10 ditë të vështira, por ka dy mundësi: ose të vazhdojmë të na vijë keq për veten, ose të përveshim mëngët dhe të reagojmë. Ne kemi zgjedhur këtë rrugë të dytë. ”

Për çdo ndryshim taktik:

“Nuk ka asnjë mundësi për të futur një mesfushor shtesë. Me sistemin tonë ne kemi zhvilluar shpesh situata të ndryshme dhe do ta bëjmë edhe kundër Lazios.”

Për Tomorin:

“Ne kurrë nuk kërkojmë fajtorin, ne përpiqemi ta zgjidhim problemin të gjithë së bashku. I gjithë ekipi duhet të bëjë më mirë.”

Për mbrojtjen:

“Cinizmi dhe konkretiteti shkojnë paralelisht, duhet të jemi më cinikë dhe konkretë në të dyja fazat e lojës”.

Rreth Lacios:

“Ai po bën një kampionat të shkëlqyer, ka 6 pikë më shumë se vitin e kaluar. Ata kanë një trajner shumë të aftë, me një identitet të saktë. Immobile do të mungojë, por Felipe Anderson po performon mirë si qendërsulmues. Ata do të dinë të driblojnë mirë, por edhe shkojnë thellë”.

Rreth Ibrahimovic:

“Rikuperimi i tij po shkon mirë, ai po punon në fushë, përveç kësaj, dhe gjuri i tij po përgjigjet mirë. Nuk e di kur do të jetë gati, por ai është gjithmonë i pranishëm në dhomat e zhveshjes dhe ka folur me shokët e tij pas Superkupën”.

Rreth Theo dhe Giroud:

“Ata janë mirë, ne gjithashtu kemi të dhëna ngushëlluese fizike. Që ata mund të kenë vuajtur pasojat e finales së humbur të Kupës së Botës është në rregull, por jam i sigurt se ata do të japin kontributin e tyre.”

Rreth asaj që duhet pritur nga qasja:

“Pres një ekip shumë të vëmendshëm dhe shumë të gatshëm, po e përgatisim mirë ndeshjen. Qasja është e rëndësishme, por vazhdimësia është edhe më e rëndësishme. Duhet të luajmë si ekip për 95 minuta, atëherë po do të kemi mundësi të fitojmë atë”.

Se si të bëhet më mirë se Lazio:

“Ne duhet të përpiqemi të jemi më dominues se ata. T’i lëmë ata të marrin kontrollin e lojës do të thotë të rrezikojmë më shumë, duhet ta kontrollojmë lojën dhe më pas të jemi konkret kur arrijmë të krijojmë situata të rrezikshme.”

Për gjatësinë e ekipit në fushë:

“Shifrat nuk janë aq larg nga ato të vitit të kaluar. Thjesht kundërshtarët tanë po e konkretizojnë atë që kanë krijuar sesa një vit më parë. Ndoshta ne po pranojmë shanse më të rëndësishme.”

Për humbjen e identitetit:

“Në dy ose tre ndeshje, një ekip si i yni nuk e humb identitetin e tij. Ne kemi luftuar, por identiteti ynë është i qartë dhe i saktë.”

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia

(Skenderbeu.info)-Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia. Gennaro Gattuso nuk do...

Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja pse shkoi nga -9 në -15 pikë

(Skenderbeu.info)-Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

(Skenderbeu.info)-“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të...

Milan, lëndim për Bennacer: derbi me rrezik të lartë

(Skenderbeu.info)-Milan, lëndim për Bennacer: derbi në rrezik të lartë. Bie...

Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar

(Skenderbeu.info)-Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij...

Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje

(Skenderbeu.info)-Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi...

Milan, Pioli: “Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë...

Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro

(Skenderbeu.info)-Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro. Në...
Raporto