Vazhdon paraburgimi për ish-zëvendëspresidenten e PE, Eva Kaili

(Skenderbeu.info) Vazhdon paraburgimi për ish-zëvendëspresidenten e PE, Eva Kaili.

Kërkesa për lirimin e ish-zëvendëspresidentes së Parlamentit Europian (PE) Eva Kaili, e cila u arrestua me akuza për korrupsion, u refuzua të enjten.

Zyra e Prokurorisë Federale belge tha në një deklaratë se ndalimi i Kailit do të vazhdojë kur ajo të dalë para gjykatësit.

Avokati i Kailit, Michalis Dimitrakopoulos, mbrojti pafajësinë e klientit të tij në një deklaratë pas seancës.

Kaili, një deputete greke e Parlamentit Europian (PE), dyshohet se është në qendër të një prej skandaleve më të mëdha të korrupsionit në BE.

Ajo dyshohet se është paguar nga Katari për të lobuar për interesat e shtetit të Gjirit.

Kaili ka të drejtë të ankimojë vendimin brenda 24 orëve.

Dimitrakopoulos pretendoi se Kaili nuk mund të flinte sepse ishte e ndaluar dhe ajo ishte lënë në një dhomë të ftohtë pa pallton ose një batanije të dytë.

Ai pretendoi se ajo nuk lejohej të lahej, “E gjithë kjo është torturë,” tha ai.

Kaili doli fillimisht para gjyqtarit më 22 dhjetor. Avokatët e saj kishin kërkuar që ajo të lirohej me pranga elektronike në seancën paraprake.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Berisha mbledh sot Kryesinë për protestën e opozitës

(Skenderbeu.info)-Berisha mbledh sot Kryesinë për protestën e opozitës“Tirana do...

Media amerikane i mëshon me forcë: Rama punon për kartelin Sinaloa

(Skenderbeu.info)-Media amerikane i mëshon me forcë: Rama punon për...

Rama me dalje publike pas disa ditësh mungese: Më kapi flama gripale

(Skenderbeu.info)-Rama me dalje publike pas disa ditësh mungese: Më...

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...
Raporto