fbpx

Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor

(Skenderbeu.info)-Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor

Ish-shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone do të dalë në gjyq të hënën në Mbretërinë e Bashkuar për mashtrim të dyshuar tatimor.
91-vjeçari akuzohet se nuk ka deklaruar 400 milionë euro pasuri jashtë shtetit. Ai e ka mohuar akuzën.
Prokurorët pretendojnë se Ecclestone përfaqësoi në mënyrë të rreme pasurinë e tij midis korrikut 2013 dhe tetorit 2016. Kur zyrtarët britanikë të taksave kryen një hetim mbarëbotëror për financat e tij.
Ecclestone dyshohet se nuk deklaroi një pasuri në Singapor. I cili ka një llogari bankare që përmbante rreth 650 milionë euro kur u pyet nëse ai ishte i përfshirë në ndonjë pasuri jashtë vendit.
Ish-ekzekutivi drejtoi Formula 1 dhe kontrolloi sportin për katër dekada nga vitet 1970 deri në 2017 kur u largua nga posti i shefit ekzekutiv.

Ai u arrestua në Brazil në maj pasi mbante një armë në bagazhin e tij ndërsa hipte në një aeroplan.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton

(Skenderbeu.info)-F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton Ish-drejtori i ekipit...

Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të sezonit

(Skenderbeu.info)-Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të...

Hamilton:Nuk do të tërhiqem

(Skenderbeu.info)-Hamilton:Nuk do të tërhiqem. Ndërkohë Horner e kritikon.  Drejtori i...

Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë një revolucion total

(Skenderbeu.info)-Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë...

F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023

(Skenderbeu.info)-F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023: Këshilli Botëror ka shpallur...

Drugovich: Kampioni i F2 duhet të lejohet të kthehet nëse nuk ka vende të disponueshme në F1

(Skenderbeu.info)-Drugovich: Kampioni i F2 duhet të lejohet të kthehet...

Hamilton: Fitorja do të ketë nevojë për fat pasi Red Bull F1 është “pothuajse i pamposhtur”

(Skenderbeu.info)-Hamilton: Fitorja do të ketë nevojë për fat pasi...

Alex Albon trajtohet në terapi intensive pas dështimit të frymëmarrjes

(Skendebeu.info)-Alex Albon trajtohet në terapi intensive pas dështimit të...
Raporto