“Instagram” sjell një ‘truk’ të ri për t’i bërë postimet e fotografive më tërheqëse

(Skenderbeu.info)-“Instagram” sjell një ‘truk’ të ri për t’i bërë postimet e fotografive më tërheqëse

Instagram, platforma popullore e fotografive dhe videove, tani po teston një mënyrë të re për t’i bërë postimet standarde të fotografive më tërheqëse. Në veçanti, Instagram së shpejti do t’i lejojë përdoruesit e tij të shtojnë këngë në postimet e tyre të fotografive.
Njoftimi është bërë nga vetë Mark Zuckerberg, themeluesi dhe kreu i Meta. Më konkretisht, ai zbuloi se funksioni tashmë është i aksesueshëm në disa vende, ndërsa ka plane për disponueshmëri më të gjerë në mbarë botën.
Vlen të përmendet se Instagram ka kohë që ka një veçori për shtimin e këngëve në foto individuale. Sidoqoftë, përfshirja e muzikës në postimet e fotografive ka edhe më shumë kuptim, me Zuckerberg duke theksuar:Ka më shumë kuptim t’i shtoni muzikë një postimi me foto. Në këtë mënyrë ju keni më shumë kohë për të dëgjuar këngën ndërsa shikoni foto të shumta.
Për më tepër, Instagram po eksperimenton me shtimin e muzikës edhe në Notes. Ky është funksioni që lejon përdoruesit të ndajnë statuset me miqtë e tyre, të cilat shfaqen mbi kutinë hyrëse të mesazheve. Miqtë e përdoruesit do të jenë në gjendje të shohin titullin e këngës dhe artistin të shfaqur mbi Shënim.
Zuckerberg tregoi në një video të shkurtër se si përdoruesit mund të zgjedhin dhe të shtojnë një pjesë të një kënge në një Note, njësoj si shtimi i muzikës në postime individuale ose në Reels.Për momentin nuk ka asnjë informacion për vendet specifike ku Meta do të fillojë testimin, as se kur mund të presim që veçoritë të jenë më të disponueshme për të gjithë përdoruesit në mbarë botën.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike...

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

(Skenderbeu.info)-Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet...

WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels

(Skenderbeu.info)-WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels Aplikacioni popullor WhatsApp...

Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate

(Skenderbeu.info)-Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate Përpara nisjes së...

Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë për herë të parë një orkestër

(Skenderbeu.info)-Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë...

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë

(Skenderbeu.info)-Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë Komisioni Federal i Tregtisë...

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

(Skenderbeu.info)-Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në...

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të...
Raporto