(Skenderbeu.info)-Instagram sjell ndryshimin e radhës

Ju mund të keni vënë re statuse të reja të çuditshme që shfaqen së fundmi në Instagram.
Është një veçori e re e njohur si “Shënime” në Instagram, të cilat janë postime të shkurtra të bazuara në tekst.
Cila është veçoria e ndarjes së shënimeve në Instagram?
Veçoria e Shënimeve është një lloj tjetër i përmbajtjes që zhduket si tregimet në Instagram.
Në vend që të mbështetet në fotot tuaja ose imazhet e bukura, ai mbështetet në tekst të thjeshtë.
Mund t’ju bëjë të mendoni për ditët e vjetra të statusit të MSN.
Funksioni ju lejon të postoni mesazhe të shkurtra për miqtë tuaj.
Por duhet të jetë i shkurtër, pasi ju lejon të vendosni një maksimum prej 60 karakteresh.
Ju mund t’i ndani ato me njerëzit që zgjidhni, duke përfshirë miqtë tuaj të ngushtë ose ndjekësit e ndërsjellë.
Ata mund t’u përgjigjen mesazheve tuaja dhe të kenë një festë sekrete për 24 orë.
Opsionin do ta gjeni të vendosur në krye të kutisë suaj të DM.
Siç e përshkroi Meta idenë: “Notes ju jep një hapësirë ??personale për të ndarë përditësimet si postime të shkurtra me tekst me njerëz të caktuar, të cilët më pas mund t’u përgjigjen atyre duke përdorur mesazhe në Instagram”.
A kanë të gjithë akses në funksionin e ri?
Funksioni tani është i disponueshëm për të gjithë pasi filloi si një test i kufizuar vitin e kaluar.
Çfarë thonë përdoruesit për opsionin e ri?
Edhe pse është një mënyrë e mirë për t’u lidhur lehtësisht me miqtë dhe për të ndarë statuse sekrete, disa nuk janë shumë entuziastë për funksionin e ri.
Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të dhënat personale

(Skenderbeu.info)-ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të...

Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona në “Instagram”

(Skenderbeu.info)-Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon...

Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale

(Skenderbeu.info)-Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale Në Gjermani rreth...

Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim menjëherë

(Skenderbeu.info)-Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim...

Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma

(Skenderbeu.info)-Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma Edhe pse veturat...

Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin 2025

(Skenderbeu.info)-Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin...

Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe Instagram

(Skenderbeu.info)-Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe...
Raporto