fbpx

Celtics, Ime Udoka do të pezullohet

(Skenderbeu.info)-Celtics, Ime Udoka do të pezullohet

Trajneri bardheblu ka thyer rregullat e brendshme të ekskluzivitetit dhe mund të mos ulet në stol sezonin e ardhshëm.

Pas humbjes së Danilo Gallinarit, Celtics rrezikojnë të bëjnë pa një tjetër element themelor të sistemit të tyre.

Ime Udoka, kryetrajneri bardheblu që nga sezoni i kaluar, do të dënohet me suspendim për marrëdhënie “intime dhe pëlquese” me nje anetar te stafit, diçka e ndaluar nga rregulloret e brendshme të skuadrës.

Për momentin nuk është ende e qartë se sa kohë do t’i duhet Udokës të qëndrojë larg pankinës së tij.Por nuk mund të përjashtohet që ai të mungojë edhe në të gjithë sezonin 2022/2023, vit për të cilin Celtics teorikisht do të kishin ambicie për titull.

Ndërkohë, në periudhën e mungesës së tij, nisur nga largimi i Will Hardy në Jazz, rolin e trajnerit duhet ta mbajë asistenti 34-vjeçar Joe Mazzulla.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Basketboll, Virtus shkon në finale

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Virtus shkon në finale.Olimpia Milano-Virtus Bologna Në një ndeshje...

Basketboll, Sergio Scariolo beson verbërisht te Paolo Banchero

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Sergio Scariolo beson verbërisht te Paolo Banchero Në Brescia...

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco...

Stefano Gentile dëshiron të ketë një fillim të mbarë

(Skenderbeu.info)-Stefano Gentile dëshiron të ketë një fillim të mbarë,...

Basketboll, Ponitka shfaqet te Panathinaikos

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Ponitka shfaqet te Panathinaikos Kampionati Evropian me Poloninë, i...

Superkupa A2, finale Cremona-San Severo

(Skenderbeu.info)-Superkupa A2, finale Cremona-San Severo Nuk ka asgjë për të...

Virtus Bologna: Stërvitja e parë nesër me Scariolo

(Skenderbeu.info)-Virtus Bologna: Stërvitja e parë nesër me Scariolo Virtus po...

Basketboll, Olimpia prezanton Baron, Davies dhe Mitrou-Long

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Olimpia prezanton Baron, Davies dhe Mitrou-Long GM Stavropoulos: "Ne...
Raporto