(Skenderbeu.info) Hyundai Staria është furgoni i së ardhmes.

Furgoni i ri Hyundai, i quajtur Staria, me një dizajn futuristik dhe aerodinamik, mbërrin në treg.

I disponueshëm në variantet vagon dhe luksoz, ka një kosto që fillon nga 43,000 euro dhe mund të shkojë deri në 60,500 euro.

Hyundai Staria
Hyundai Staria

Brenda, ai përmban një ekran 10.25 inç, një brez qendror me teknologji me prekje dhe një kontroll të kutisë së shpejtësisë me butona në versionin me transmetim automatik.

Në pjesën e përparme bie në sy grupi i instrumenteve dixhitale.

Hyundai Staria
Hyundai Staria

Varianti luksoz, me 7 ndenjëse, pasurohet nga rreshti i dytë i pajisur me sedilje që palosen elektrikisht dhe rrëshqasin për të rritur hapësirën e ngarkesës.

Hyundai Staria
Hyundai Staria

Për më tepër, duke përdorur modalitetin e relaksimit, i aktivizuar duke shtypur një buton, është e mundur që sediljet të mbështeten automatikisht në një pozicion që shpërndan peshën e pasagjerit dhe përmirëson ekuilibrin e trupit.

Megjithatë, sistemi garanton një hapësirë ​​të rehatshme për pasagjerët e rritur të akomoduar në rreshtin e tretë.

Falë ndarjes së pasagjerëve që përfiton nga një bazë rrote prej 3,273 mm, një gjatësi e përgjithshme prej 5,253 mm, një gjerësi prej 1,997 mm dhe një lartësi prej 1,990 mm.

Versioni i vagonit mund të strehojë deri në 9 persona.

Hyundai Staria
Hyundai Staria

Nën formën e lëmuar të Staria është një njësi turbodiesel 2.2 litra që jep 177 PS dhe 430 Nm çift rrotullues dhe përdor një turbocharger shumë efikas për dhënien e përmirësuar të çift rrotullues me shpejtësi të ulët.

Ky motor mund të kombinohet me lëvizjen me rrota të përparme me një kambio manuale me 6 shpejtësi ose automatike me 8 shpejtësi, ose me sistemin 4WD Htrac dhe të pajisur me një kambio automatike me 8 shpejtësi.

Për sa i përket mjeteve ndihmëse për drejtimin e automjeteve, Staria mund të mbështetet në sisteme të tilla si Ndihma për Shmangien e Përplasjes përpara dhe Ndihma për

Hyundai Staria
Hyundai Staria

Shmangien e Përplasjes në Vend të Verbër, si dhe ofron gjithashtu modulin pa tela të rikujtesës së rripit të sigurimit: sistemi i parë rikujtues i rripit të sigurimit në botë i cili përdor teknologjinë e komunikimit me valë.

Versioni luksoz parandalon hapjen e derës rrëshqitëse nëse një automjet tjetër mbërrin në anë të furgonit.

Ndërsa Rear Occupant Alert paralajmëron praninë e një pasagjeri në sediljet e pasme kur shoferi është duke dalë nga automjeti.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto