Luani

Sot herët, është më mirë t’i kujtoni vetes kufijtë tuaj të zakonshëm, i dashur Luan, me Venusin dhe Jupiterin që përplasen. Rrethanat duket se ju inkurajojnë t’i harroni ato, dhe gjykimi mund të jetë i dobët. Vendimet e bazuara në gjendjen shpirtërore të momentit nuk kanë gjasa të funksionojnë shumë në favorin tuaj, vetëm tani për tani. Ekziston një tendencë për të bërë premtime që janë të vështira për t’u mbajtur ose deklarata të thjeshta që të tjerët i konsiderojnë më shumë se sa janë. Këto gjëra janë të zgjidhshme, por mund të eliminohen në fillim me një vëmendje të caktuar të tranzitit aktual. Mbajtja e gjërave të moderuara ka kuptim tani, ndonëse argëtimi është ende i mundur. Ju mund të dëshironi të bëni diçka ndryshe dhe pakënaqësia aktuale mund të çojë në përmirësime domethënëse. Ju mund të keni mundësinë të balanconi dhe të shijoni rutinat tuaja të përditshme me Venusin që fillon kalimin e saj në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore sot. Ky cikël, që zgjat deri më 2 janar, është i fortë për të sjellë harmoni në jetën tuaj të përditshme, duke përfshirë mjedisin tuaj të punës. Mund të ketë mundësi sociale që shfaqen përmes punës suaj, rutinave të përditshme ose ndjekjes së qëllimeve shëndetësore. Javët në vazhdim mund të jenë shpërblyese për marrjen e më shumë kënaqësi në organizimin dhe punën.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Lajme të tjera
NGJASHME

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç...

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i...

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto...

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund...

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti...

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e...

Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask Guarda Civil...

Shpërthen vullkani Mauna Loa në Hawaii për herë të parë në gati 40 vjet

(Skenderbeu.info) Shpërthen vullkani Mauna Loa në Hawaii për herë...
Raporto