fbpx

Horoskopi ditor, e mërkure, 14 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Horoskopi ditor e mërkure, 14 shtator 2022

Dashi
Bëni mirë që të mos i impononi të tjerëve opinionet tuaja përgjatë kësaj jave, pasi hëna e plotë mund të sjellë disa përgjigje të papritura. Mund të keni qëndrime të forta për disa çështje, por mos harroni se edhe të tjerët kanë opinionet e tyre.

Demi
Nuk keni përse tregoheni të mirë me dikë që nuk ju pëlqen mënyra sesi sillen. Në fakt duhet t’ia thoni hapur se çfarë mendoni. Nëse e fshihni mërzinë e inatin pas buzëqeshjes, është mëse e sigurt që me kalimin e kohës do të mërziteni edhe më shumë.

Binjakët
Duke qenë pak më insistues se zakonisht, këtë javë mund të bëni që sëbashku me kolegët dhe njerëzit e tjerë që ju rrethojnë të arrini rezultate tejet të rëndësishme. Hiqni dorë nga dëshira për t’i bërë gjërat vetëm, ndonjëherë ndihma është e domosdoshme.

Gaforrja
Përgjatë 48 orëve në vijim do t’ju duhet të pranoni se diçka që mendonit se ishte e lehtë, në fakt është tepër e komplikuar. Të hënën në mëngjes, do ta keni mendjen më të kthjellët dhe të qetë, por deri atëherë mos u nxitoni.

Luani
Mund të jetë rasti që dikush po ju fsheh gjëra, por kjo nuk ju ka shqetësuar ndonjëherë në të shkuarën, kështu që përse duhet të ndodhë tani? Sot hëna e plotë do të ketë reagim negativ tek emocionet tuaja, ndaj ruani qetësinë.

Virgjëresha

Injoroni ata që ju thonë se duhet të ulni pritshmëritë, pasi e bëjnë nga xhelozia që kanë për inteligjencën, ambicien dhe pamjen tuaj. Synoni sa më lart të mundeni, për Virgjëreshën nuk ka limit

Peshorja
Duhet ta dini tashmë që nëse i përballni problemet e vjetra në të njëjtën mënyrë, do të merrni të njëjtat rezultate. Ndaj këtë herë zgjidhni një mënyrë tjetër dhe shihni çfarë do të ndodhë. Dhe mos harroni, ajo që merrni në jetë varet kryesisht nga qëndrimi që mbani.

Akrepi
Nëse diçka për të cilën po punoni nuk po shkon gjëkundi, do të keni tendencën që t’i jepni fund njëherë e përgjithmonë këtë javë. Megjithatë mos u tregoni të nxituar, vlerësoni çdo mundësi me qetësi. Ndoshta jo gjithçka është e humbur.

Shigjetari
Sa më shumë të tjerët kërkojnë që të bëni ndryshime, aq më shumë duhet të qëndroni aty ku jeni. Hëna e plotë paralajmëron se çdo gjë që ndryshoni, me gjasë do t’ju kthehet mbrapsht nesër.

Bricjapi
Padyshim që momentalisht nuk ju mungon vetëbesimi, megjithatë vetëbesimi i tepërt mund të jetë i rrezikshëm. Hëna e plotë do t’ju inkurajojë që të shkoni sa më lart, aq shumë sa nëse bini do t’ju dhembë. Respektoni limitet tuaja.

Ujori
Mund dhe duhet ta fokusoni energjinë tuaj në krijimtari përgjatë javës. Nuk ka nevojë të investoni shumë në kohë e para, por duhet të jeni të përkushtuar në atë që bëni.

Peshqit
Hëna e plotë në shenjën tuaj të lindjes nesër do të sjellë shumë përplasje që po vërtiten rreth e rrotull prej disa javësh. Tregojuni të tjerëve çfarë mendoni, por mos e humbisni qetësinë pasi në të kundërt do t’i jepni avantazhin që nuk e meritojnë.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27...

Historia e Ervis Martinaj ende një sekret

( Skenderbeu.info) Historia e Ervis Martinaj ende një sekret....

Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare

(Skenderbeu.info) Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare Sot është mbajtur...

Kola: Nuk ekziston mjekësia falas në Shqipëri

(Skenderbeu.info) Kola: Nuk ekziston mjekësia falas në Shqipëri Sipas mjekut...

Parashikimi i motit për ditën e hënë, 26 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e hënë, 26...

Tragjike: Aksident i katërfishtë në aksin Kavajë-Durrës

(Skenderbeu.info) Tragjike: Aksident i katërfishtë në aksin Kavajë-Durrës. Aksidentete...

Parashikimi i motit për ditën e djelë, 25 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e djelë, 25...

Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare

(Skenderbeu.info) Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare Presidenti...
Raporto