(Skenderbeu.info)-Himni i protestës së 12 nëntorit e thirrur nga PD dhe Fronti i Shpëtimit Kombëtar.

Himni shoqërohet me pamje ku shfaqet jeta e vështirë me të cilën përballen shqiptarët. Dhe kundërpërgjigja që ata dhanë me pjesëmarrjen masive në protestën e 7 korrikut.
Me moton ‘Shqipëria në rrezik’, Partia Demokratike i bën thirrje të rinjve, burrave dhe grave të protestojnë më 12 nëntor, kundër shpopullimit, miliona eurove vjedhje të taksave të tyre, kundër shtypjes së të drejtave ekonomike, mbijetesës, papunësisë, varfërisë, kundër luksit qeveritar përballë skamjes, kundër mbylljes së shkollave dhe mohimit të drejtës për t’u shkolluar.
Himni është një rimarrje e këngës së protestës së 7 korrikut nga Renis Gjoka dhe Big Basta. Teksti i së cilës në 4 minuta përmbledh 9 vite të qeverisë së Edi Ramës.

 

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Leyen

Von der Leyen: BE, paketë ndihme me vlerë 500 mln euro për Ballkanin Perëndimor

0
(Skenderbeu.info)-Von der Leyen: BE, paketë ndihme me vlerë 500 mln euro për Ballkanin Perëndimor  Ursula...
Berisha

Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar

0
(Skenderbeu.info)-Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar Një incident...
Protestuesit me sloganet e para.

Protestuesit me sloganet e para

0
(Skenderbeu.info)-Protestuesit me sloganet e para Ka nisur grumbullimi i protestuesve në urën e madhe në...
Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

Lajme të tjera
NGJASHME

Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar

(Skenderbeu.info)-Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga...

Protestuesit me sloganet e para

(Skenderbeu.info)-Protestuesit me sloganet e para Ka nisur grumbullimi i protestuesve...

Skenari i protestës së opozitës

(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin...

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë...

Vuçiç i acaruar, sulmon median

(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti...

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa...

Mbërrin delegacioni serb në Rinas

(Skenderbeu.info)-Mbërrin delegacioni serb në Rinas Ne Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza...

Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni 4 orë para fluturimit në aeroport

(Skenderbeu.info)-Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni...
Raporto