Harrojeni The Weeknd! Këngëtari ndryshon zyrtarisht emrin, por pse?

(Skenderbeu.info)-Harrojeni The Weeknd! Këngëtari ndryshon zyrtarisht emrin, por pse?

The Weeknd ka ndryshuar emrin artistik dhe ka vendosur emrin e vërtetë, Abel Tesfaye, në llogaritë e tij në rrjetet sociale.

Ndryshimi i emrit vjen pasi artisti zbuloi se donte ta “vriste The Weeknd” në një intervistë për W Magazine.

“Unë jam duke përjetuar një katarsis,” tha ai duke iu referuar një procesi çlirimi dhe lehtësimi nga emocionet e forta dhe të ndryshura. “Po vjen një moment ku po përgatitem për ta mbyllur kapitullin “The Weeknd”.

Ai theksoi se po përpiqet të heqë lëkurën si The Weeknd dhe të rilindë.

“Albumi për të cilin jam duke punuar tani është ndoshta im i fundit si The Weeknd. Si Weeknd, unë kam thënë gjithçka që mund të them,” shtoi Abel.

I lindur në Toronto nga dy prindër emigrantë etiopianë, Tesfaye u bë i famshëm pasi publikoi këngët e tij të para në YouTube në vitin 2010, duke shfaqur një pjesë të errët dhe eksplicite që përfshinte përdorimin e drogës apo seksin e rastësishëm.

Gjatë karrierës së tij muzikore, ai ka fituar katër çmime Grammy, ka pasur më shumë se 45 këngë dhe albume platinum dhe ka thyer shumë rekorde muzikore.

Në mars 2023, Rekordet Botërore Guinness e shpallën atë artistin më të njohur në botë për shkak të numrit të dëgjuesve mujorë që kishte në Spotify.

Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Jennifer Aniston po merr pak pushim nga aktrimi

(Skenderbeu.info)-Jennifer Aniston po merr pak pushim nga aktrimi Ndonjëherë fokusohemi...

‘Lëpin aty ku pështyn’/ Luizi në ‘Përputhen’ dhe pse e shau si format

(Skenderbeu.info)-‘Lëpin aty ku pështyn’/ Luizi në 'Përputhen' dhe pse...

Në prag të dasmës, Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj nisin me ‘ahengun’

(Skenderbeu.info)-Në prag të dasmës, Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj...

3 mënyra se si mund të jesh duke e dëmtuar lidhjen tënde

(Skenderbeu.info)-3 mënyra se si mund të jesh duke e...

4 shenjat e horoskopit që ‘fusin hundët’ në punët e të tjerëve

(Skenderbeu.info)-4 shenjat e horoskopit që ‘fusin hundët’ në punët...

“Përjetësisht” nuk do të jetë kënga e fundit që Luizi punon

(Skenderbeu.info)-“Përjetësisht” nuk do të jetë kënga e fundit që...

Kjo këngëtare e njohur do të performojë në finalen e UEFA Champions League

(Skenderbeu.info)-Kjo këngëtare e njohur do të performojë në finalen...

Dua Lipa kritikon Suella Braverman: Komentet tuaja për shqiptarët dhembin

(Skenderbeu.info)-Dua Lipa kritikon Suella Braverman: Komentet tuaja për shqiptarët...
Raporto