Hapet fondacioni “online” për Luiz Ejllin/ Si po përdoret emri i tij për përfitime

(Skenderbeu.info)-Hapet fondacioni “online” për Luiz Ejllin/ Si po përdoret emri i tij për përfitime

Luiz Ejlli është kthyer në personazhin më të komentuar të momentit në Shqipëri. Ejlli është fenomeni që ka rrëzuar shumë personazhe të njohur të botës së showbiz-it, duke kryesuar në “Top lista” me këngën e tij “Me ty”, e cila po shkon drejt 10 milionë klikimeve dhe gjithashtu mban vendin e parë sa u përket klikimeve në “TikTok” me hashtagun me emrin e tij po shkon rreth 5 miliardë.
Së fundi, është hapur një llogari me emrin e tij në “GoFoundMe”, nga familjarët e tij, me justifikimin se shumë njerëz po abuzojnë me emrin e Luizit duke gjeneruar para.
Familjarët kanë sqaruar publikisht se ky hap u ndërmor pas kërkesës së fansave të Luizit, që sipas tyre kanë dëshirë t’i bëjnë dhurata këngëtarit.
Deri tani janë mbledhur diku te 10 mijë dollarë.
Pas këtij veprimi ka pasur shumë dyshime që janë ngritur në rrjetet sociale, ku disa e konsiderojnë si një veprim përfitues dhe janë kundër dhe disa të tjerë e shohin si dhuratë për këngëtarin.
Në lidhje me të gjitha aludimet familjarët e këngëtarit sqarojnë në rrjete sociale përmes një postimi se:
“’GoFoundMe‘ është një platformë amerikane dhe është platforma më transparente e mbledhjes së fondeve për çdo nevojë, plotësim ëndërrash apo ndodhi të tjera jetësore. Prandaj familja zgjodhi këtë platformë zyrtare mbështetje për fansat e Luizit që kanë shprehur këtë dëshirë.
Pas kërkesave të shumta dashamirëse që kemi marrë nga të gjithë fansat e Luizit kemi hapur këtë ‘gofoundme’ për Luizin që menaxhohet nga familjarët e tij. Ky është i vetmi ‘GoFoundMe’ për Luizin”.
Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Dasma e vëllait ia shtoi dëshirën Butrintit për t’u martuar!

(Skenderbeu.info)-Dasma e vëllait ia shtoi dëshirën Butrintit për t’u...

Ledri rrëfen disa sekrete për marrëdhënien me Sarën: E zgjoj në 4 të mëngjesit…

(Skenderbeu.info)-Ledri rrëfen disa sekrete për marrëdhënien me Sarën: E...

Këto janë 4 shenjat më gjumashe të horoskopit

(Skenderbeu.info)-Këto janë 4 shenjat më gjumashe të horoskopit Peshqit Për Peshqit...

Kjo është ngjyra e syve më e rrallë në të gjithë botën!

(Skenderbeu.info)-Kjo është ngjyra e syve më e rrallë në...

Këto shenja do të arrijnë në limitet e tyre në qershor

(Skenderbeu.info)-Këto shenja do të arrijnë në limitet e tyre...

Diferenca ideale në moshë që një marrëdhënie të zgjasë

(Skenderbeu.info)-Diferenca ideale në moshë që një marrëdhënie të zgjasë Hulumtimi...

Endi Demneri “rrëmben” kurorën e më të bukurës/ Shpallet Miss Universe Albania

(Skenderbeu.info)-Endi Demneri “rrëmben” kurorën e më të bukurës/ Shpallet...

Brad Pitt akuzon Angelina Jolie se ka bërë plane kundër tij për tu hakmarrë!

(Skenderbeu.info)-Brad Pitt akuzon Angelina Jolie se ka bërë plane...
Raporto