fbpx

Hamilton:Nuk do të tërhiqem

(Skenderbeu.info)-Hamilton:Nuk do të tërhiqem. Ndërkohë Horner e kritikon.

 Drejtori i ekipit të Red Bull: “Nuk kam dëgjuar kurrë që Lewis të njohë aftësitë e Verstappen.”
Në faqen zyrtare të F1, Lewis Hamilton donte të sqaronte: “Për vite me radhë ka pasur thashetheme për pensionimin tim. Ndihem më në formë se kurrë. Më pëlqen ajo që po bëj dhe nuk do të ndalem së shpejti.
Qëllimi im ka qenë gjithmonë të jem me Mercedes. Ka shumë punë, shumë për të bërë së bashku dhe mendoj se do të jem gjithmonë me Mercedesin deri në fund të ditëve të mia. ” Hamilton nuk ka asnjë qëllim që ta përfundojë karrierën e tij pa luftë: “Ndjej se mund të luftoj akoma.
Të fitosh titullin? Është një sfidë. Meqenëse asnjë pilot në histori nuk ka pasur sukses, unë dua të provoj. Ndërsa rritesh , ti e kupton që udhëtimi është pjesa më e rëndësishme”.
Hamilton:Nuk do të tërhiqem. Ndërkohë Horner e kritikon, "Nuk kam dëgjuar kurrë që Lewis të njohë aftësitë e Verstappen."
Hamilton
Ndërkohë, Horner, drejtuesi i programit Beyond The Grid, u rikthye për të folur për sfidën mes Verstappen dhe Hamilton vitin e kaluar: “Nëse ata hynin në kokën e njëri-tjetrit? Mendoj se ndoshta ishte më shumë Max ai që hyri në kokën e Lewis.
Hamilton ishte shtatë herë kampion i cili papritmas kishte gjithçka për të humbur. Max ishte fëmija që mori çdo rrezik dhe që i provoi të gjitha dhe nuk kishte asgjë për të humbur. Disa nga parakalimet e tij vitin e kaluar ishin të mahnitshme.
Dhe mund të shihni se si filluan këto. ” Horner ka një bindje: “Pasi Hamilton ishte kualifikuar në pole në Silverstone dhe Max fitoi garën Sprint, ishte e qartë se Lewis ishte i merzitur.
Rivaliteti preku Lewisin më shumë se Max, sepse Max kishte gjithçka për të fituar në atë situatë.” Për luftën mes Verstappen dhe Ferrarit, Horner përfundoi: “Ka një ndryshim, ndoshta ka një respekt tjetër me Leclerc.
Të dy kanë garuar kundër njëri-tjetrit që kur ishin fëmijë dhe kishte një respekt të ndërsjellë. Përkundrazi, unë kurrë nuk e kam dëgjuar Lewis te njohi aftësitë e Maksit. Dhe kështu, natyrisht, kishte pak më shumë tension dhe mund ta ndjeje,  mes atyre dy garuesve.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

F1, Lewis Hamilton kërkon fitoren e parë në shtrat

(Skenderbeu.info)-F1, Lewis Hamilton kërkon fitoren e parë në shtrat Hamilton...

F1, Ross Brawn ngrin Lewis Hamilton

(Skenderbeu.info)-F1, Ross Brawn ngrin Lewis Hamilton Ross Brawn: "Lewis Hamilton...

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi...

F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton

(Skenderbeu.info)-F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton Ish-drejtori i ekipit...

Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të sezonit

(Skenderbeu.info)-Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të...

Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë një revolucion total

(Skenderbeu.info)-Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë...

F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023

(Skenderbeu.info)-F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023: Këshilli Botëror ka shpallur...

Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor

(Skenderbeu.info)-Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor Ish-shefi...
Raporto