(Skenderbeu.info) Google përmirëson telefonat Android. GOOGLE po nxjerr një përmirësim falas për përdoruesit e Android – dhe është shumë i dobishëm.

Ndikon në aplikacionin Messages, që është mënyra se si zakonisht dërgoni tekste në një telefon Android.

Deri më tani, reagimet e emoji janë kufizuar në një grup standard prej shtatë.

Kjo do të thotë se jeni jashtëzakonisht i kufizuar kur bëhet fjalë për reagimin ndaj teksteve.

Por blogu i teknologjisë 9to5Google ka zbuluar se Google tani po nxjerr reagime të plota emoji për disa përdorues.

Është një lëvizje e ngjashme me WhatsApp, e cila fillimisht mbështeti vetëm reagime të zgjedhura emoji përpara se të nxirrte përfundimisht listën e plotë të emoji.

Google i kufizoi më parë përdoruesit e Messages në reagimet emoji me gishtin e madh lart, gishtin e madh poshtë, fytyrën e buzëqeshur me sytë e zemrës, fytyrën me lot gëzimi, fytyrën me gojë hapur, fytyrën e qarë dhe fytyrën e zemëruar.

Por tani kur mbani shtypur një tekst, do të shihni një ikonë plus që ju lejon të shfaqni listën e plotë të emoji-ve.

Funksioni do të funksionojë vetëm kur jeni duke përdorur sistemin e bisedës RCS të Android.

Kjo do të thotë se nuk do të funksionojë nëse një tekst dërgohet si një SMS standard ose në një iPhone.

Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
49 %
4.6kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Versioni i ri i Google Camera në telefonat Pixel

(Skenderbeu.info) Versioni i ri i Google Camera në telefonat...

Samsung është partneri zyrtar i smartfonëve të Serisë Snapdragon Pro

(Skenderbeu.info) Samsung është partneri zyrtar i smartfonëve të Serisë...

Konsumatorët blejnë smartfone më së shumti gjatë uljeve te festave

(Skenderbeu.info) Konsumatorët blejnë smartfone më së shumti gjatë uljeve...

3 Shenjat që tregojnë se kur duhet përditësuar smartfoni

(Skenderbeu.info) 3 Shenjat që tregojnë se kur duhet përditësuar...

Samsung planifikon ti bëjë sensorët e gjurmëve të gishtave më të sigurt

(Skenderbeu.info) Samsung planifikon ti bëjë sensorët e gjurmëve të...

Seria Xiaomi 13 mund të dal në treg më 8 dhjetor

(Skenderbeu.info) Seria Xiaomi 13 mund të dal në treg...

Apple kalon Samsung në tregun global të smartfonëve

(Skenderbeu.info) Apple kalon Samsung në tregun global të smartfonëve....

Shtyhet dalja në treg e Xiaomi 13 në Kinë

(Skenderbeu.info) Shtyhet dalja në treg e Xiaomi 13 në...
Raporto