Goditet për vdekje muzikanti i njohur turk Onur Sener pasi nuk dinte këngën që i kërkuan

(Skenderbeu.info) Goditet për vdekje muzikanti i njohur turk Onur Sener pasi nuk dinte këngën që i kërkuan. Vrasja e muzikantit Onur Sener në një klub nate në Ankara, në të cilën dyshohet se ishin përfshirë disa punonjës nga një ministri shtetërore dhe një agjenci publike ka tronditur Turqine.

Muzikanti 45 vjeçar, dyshohet se u vra pas një sherri që shpërtheu për një kenge te kerkuar nga nje grup klientesh. Sherri ka nisur pasi Şener u tha klientëve se nuk e dinte këngën që i kërkuan të këndonte. Ai u sulmua me xhama te thyer dhe me pas u dërgua në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’u shpëtonte plagëve të marra.

Haluk Levent, një yll turk i rokut dhe aktivist për të drejtat e njeriut, tha se personat që vranë Şenerin ishin burokratë nga Ministria e Punës dhe Sigurimeve Shoqërore, të cilët ai i identifikoi si ALİ G. dhe İLKER K. përveç Semih S., inxhinier në Turkish Aerospace Industries (TAI). “Jam edhe më i tronditur tani që mora vesh se ata që goditën fytyrën e Onurit me xham (të thyer),” shtoi Levent.

Per kete ngjarje kane reaguar zemerthyer artiste te tjere si edhe nena e te ndjerit.

“Vrasësit rrahën dhe vranë Onur Şenerin sepse ai nuk e dinte këngën që kërkuan! Në fund të natës e kanë pritur të dalë nga lokali dhe i kanë zënë pritë. Nuk ka rëndësi se çfarë shkruajmë apo themi. Duhet të na vijë turp se ku ka ardhur ky vend”, u shpreh aktori turk Mert Fırat.

Duke percjelle per ne banesen e fundit te birin nena e te ndjeri ka thene per mediat:-“Ata nuk janë njerëz. Ata më vranë djalin tim për një kenge. Kaq pak vlerë ka jeta njerëzore? Ndodhi për një këngë. Dua që këta njerëz të ndëshkohen në mënyrën më të rëndë. Më morën djalin’’.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund...

Ilari Blazi po shijon pushimet me partnerin e ri

(Skenderbeu.info)-Ilari Blazi po shijon pushimet me partnerin e ri,...

Princ Harry tregon se si u takuan ai dhe Meghan

(Skenderbeu.info) Princ Harry tregon se si u takuan ai...

Princi Harry donte thjesht një ‘jetë normale’

(Skenderbeu.info) Princi Harry donte thjesht një 'jetë normale'. Princi...

Sharon Stone/ puna e saj bamirëse kundër SIDA-s “shkatërroi” karrierën e saj

(Skenderbeu.info) Sharon Stone/ puna e saj bamirëse kundër SIDA-s...

Olta Beqiri sqaron të vërtetën për lidhjen me Butrint Imerin

(Skenderbeu.info) Olta Beqiri sqaron të vërtetën për lidhjen me...

Angelina Jolie kritikon padinë ‘joserioze’ të Brad Pitt

(Skenderbeu.info) Angelina Jolie kritikon padinë 'joserioze' të Brad Pitt....

Miss Bolivia humbet titullin pasi tallet me fizikun e rivaleve

(Skenderbeu.info) Miss Bolivia humbet titullin pasi tallet me fizikun...
Raporto