Goditen lagjet e dominuara nga trafikantët e drogës në San Severo

(Skenderbeu.info)-Goditen lagjet e dominuara nga trafikantët e drogës në San Severo

 Lagjet e ndryshme të njohura të komunës së San Severo (Foggia) u goditen nga operacioni të ashtuquajtur “Troy” të Policise te shtetit italian.
U identifikuam kishte shumë klientë që blinin kokainë, heroinë, hashash dhe marihuanë në trembëdhjetë pikat e shitjes së drogës.
 Hetuesit e shërbimit qendror operacional të Drejtorisë Qendrore të Krimit në Policinë e Shtetit bashke me te Brigadës Mobile Foggia. Mbaruan aktivitetin hetimor që zgjati më shumë se një vit, duke bërë 43 arrestime.
Të dyshuarit, të akuzuar për trafik droge, u gjetën nga rreth 300 agjentë që ndërhynë në fazat e fundit të operacionit. Mes këtyre patrullave të shumta të Departamentit të Parandalimit të Krimit. Njësitë e qenve antidrogë, operatorë të Policisë Shkencore dhe Departamentit të Barit.
Veprimtaria e policisë u përqendrua veçanërisht në lagjet me densitetin më të lartë të krimit, si San Bernardino. Dhe në të tjera të riemërtuara me emra shumë elokuentë si “Fort Apache” dhe “Texas”, të karakterizuara nga një labirint i ndërlikuar rrugësh. Qe nuk eshte  lehtësisht i aksesueshëm por dhe  i kontrolluar nga këndvështrimi i organizatës.

 

Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...
Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023,

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

0
(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia bën me dije se është...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

0
(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit Derisa kamionçina...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane,...

Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica...

Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë

(Skenderbeu.info)-Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë Policia...

Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion...

Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe trafikun e njerëzve në Europë

(Skenderbeu.info)-Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe...

Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës

(Skenderbeu.info)-Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës Autoritetet...

Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në miellin e sojës në drejtim të Antwerpen

(Skenderbeu.info)-Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në...
Raporto