Goditen lagjet e dominuara nga trafikantët e drogës në San Severo

(Skenderbeu.info)-Goditen lagjet e dominuara nga trafikantët e drogës në San Severo

 Lagjet e ndryshme të njohura të komunës së San Severo (Foggia) u goditen nga operacioni të ashtuquajtur “Troy” të Policise te shtetit italian.
U identifikuam kishte shumë klientë që blinin kokainë, heroinë, hashash dhe marihuanë në trembëdhjetë pikat e shitjes së drogës.
 Hetuesit e shërbimit qendror operacional të Drejtorisë Qendrore të Krimit në Policinë e Shtetit bashke me te Brigadës Mobile Foggia. Mbaruan aktivitetin hetimor që zgjati më shumë se një vit, duke bërë 43 arrestime.
Të dyshuarit, të akuzuar për trafik droge, u gjetën nga rreth 300 agjentë që ndërhynë në fazat e fundit të operacionit. Mes këtyre patrullave të shumta të Departamentit të Parandalimit të Krimit. Njësitë e qenve antidrogë, operatorë të Policisë Shkencore dhe Departamentit të Barit.
Veprimtaria e policisë u përqendrua veçanërisht në lagjet me densitetin më të lartë të krimit, si San Bernardino. Dhe në të tjera të riemërtuara me emra shumë elokuentë si “Fort Apache” dhe “Texas”, të karakterizuara nga një labirint i ndërlikuar rrugësh. Qe nuk eshte  lehtësisht i aksesueshëm por dhe  i kontrolluar nga këndvështrimi i organizatës.

 

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti...

Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask Guarda Civil...

Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni

(Skenderbeu.info)-Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni Në...

Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona Jane sekuestruar 87...

Policia ka arrestuar në durrës një person i cili kishte në makinë armë luftarake

(Skenderbeu.info)-Policia ka arrestuar në durrës një person i cili...

Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës dhe shfrytëzimin e grave

(Skenderbeu.info)-Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës...

Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona Guarda...

Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë Më 5 dhjetor...
Raporto