(Skenderbeu.info) God of War/ PlayStation me shitjet më të shpejta të Sony. God of War: Ragnarok është zyrtarisht ekskluziviteti më i shitur i Sony për PlayStation.

Kompania e konfirmoi lajmin përmes Twitter, duke zbuluar se vazhdimi i lojës 2018 shiti gjithsej 5.1 milionë kopje në javën e parë, duke e bërë atë titullin më të shitur të PlayStation të palës së parë dhe duke vendosur një rekord krejt të ri për God of War. Ragnarok rrëzon rekordin e The Last of Us II prej 4 milion në tre ditët e tij dhe kryeson rekordin e Marvel’s Spider-Man me 3.3 milion kopje dhe God of War me 3.1 milion kopje.

Ragnarok zhvillohet tre vjet pas paraardhësit të tij të vitit 2018 dhe aktualisht drejton bordin e nominimeve për The Game Awards 2022, duke marrë gjithsej 10 nominime duke përfshirë lojën e vitit.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Apple, shikuesi i realitetit virtual në fund të vitit 2023

(Skenderbeu.info) Apple, shikuesi i realitetit virtual në fund të...

Përditësimet e reja në Meta Quest Pro

(Skenderbeu.info) Përditësimet e reja në Meta Quest Pro. Ekspertët...

Twitter përfshin llogaritë e ‘unfollowed’ mes postimeve

(Skenderbeu.info) Twitter përfshin llogaritë e 'unfollowed' mes postimeve. Twitter...

Sony UK hap aplikacionet për skema afatgjata

(Skenderbeu.info) Sony UK hap aplikacionet për skema afatgjata. Sony...

Samsung do të lançojë aplikacionin ”vetëriparim” për pajisjet galaxy

(Skenderbeu.info) Samsung do të lançojë aplikacionin ''vetëriparim'' për pajisjet galaxy....

App Store Award, BeReal ndër aplikacionet më të mira 2022

(Skenderbeu.info) App Store Award, BeReal ndër aplikacionet më të...

WhatsApp tani lejon dërgimin e mesazheve drejt vetes suaj

(Skenderbeu.info) WhatsApp tani lejon dërgimin e mesazheve drejt vetes...

Netflix ju ndihmon të largoni mashtruesit nga llogaria juaj

(Skenderbeu.info) Netflix ju ndihmon të largoni mashtruesit nga llogaria...
Raporto