Gjysma e pjesëve të akuariumit janë hequr nga holli i hotelit në Berlin pas aksidentit

(Skenderbeu.info) Gjysma e pjesëve të akuariumit janë hequr nga holli i hotelit në Berlin pas aksidentit.

Pesë javë pasi një akuarium i madh shpërtheu në një hotel në Berlin, rreth gjysma e pjesëve të akrilit janë hequr nga holli, tha pronari i ndërtesës të shtunën, ndërsa hetimet vazhdojnë për shkakun e aksidentit.

“Deri tani kemi rreth 50% të elementeve akrilike, më të voglat,” tha Fabian Hellbusch, zëdhënës i pronarit të ndërtesës.

Akuariumi masiv që strehon 1500 peshq në një atrium hoteli pranë Alexanderplatz të Berlinit shpërtheu papritur më 16 dhjetor.

Shpërthimi shkaktoi një milion litra ujë të derdhur nga rezervuari i shkatërruar prej xhami akrilik në hotel dhe në rrugë jashtë.

Dy persona kanë pësuar lëndime të lehta. Pothuajse të gjithë peshqit në akuarium ngordhën.

Aksidenti shkaktoi dëme të konsiderueshme duke prekur disa dyqane në pjesën e pallatit ku ka shpërthyer rezervuari.

Ndërkohë, shumë nga pjesët e mëdha akrilike janë ende të shtrira aty ku kanë rënë, ndërsa hetuesit vazhdojnë të kërkojnë shkakun e aksidentit.

Sigurisht, do të ishte mirë të gjesh një “shkak fillestar”, tha Hellbusch, por ai tha se në fund të fundit, mund të mos jetë e mundur të izolohet një ngjarje e vetme individuale që çoi në çarjen e tankut.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto