Gjykatësi i qarkut i SHBA/ Punonjësit e Twitter nuk mund të ndjekin padi në grup

(Skenderbeu.info) Gjykatësi i qarkut i SHBA/ Punonjësit e Twitter nuk mund të ndjekin padi në grup.

Një gjykatës vendosi që punonjësit e pushuar nga Twitter,  duhet të ndjekin padite ne menyre individuale dhe jo një padi grupore.

Punonjesit pretendojnë se kompania e mediave sociale nuk ka dhënë kohën e duhur përpara përfundimit të tyre,

Gjykatësi i qarkut i SHBA, James Donato tha se ish-punonjësit e Twitter, duhet të heqin dorë nga padia e tyre në grup.

Donato, në vendimin e tij për të marrë anën e Twitter, përmendi marrëveshjet që ish-punonjësit nënshkruan me kompaninë.

Avokatja që përfaqëson ish-punonjësit tha se ajo ka paraqitur 300 kërkesa për arbitrazh për ish-punonjësit e Twitter dhe ajo pret të paraqesë qindra të tjera.

Ish-punonjësit thonë se nuk kanë marrë paketën e plotë të largimit që ishte premtuar përpara se Elon Musk të bëhej CEO.

Ish-punonjësit e Twitter ngritën një sërë padish kundër kompanisë së mediave sociale pas pushimeve masive nga puna pasi Musk mori detyrën.

Gjithashtu, duke përfshirë disa që paditën për diskriminim të dyshuar gjinor.

Pesë ish-punonjës të Twitter paditën kompaninë, duke pretenduar se Twitter shkeli ligjet federale dhe shtetërore që kërkojnë të paktën 60 ditë njoftim për një pushim masiv.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto