Dhuna ndaj të moshuarës në Kosovë/ Gjykata liron nga paraburgimi tre infermieret

(Skenderbeu.info)-Dhuna ndaj të moshuarës në Kosovë/ Gjykata liron nga paraburgimi tre infermieret

Janë liruar nga paraburgimi tre infermieret e dyshuara për dhunën ndaj të moshuarës. Në shtëpinë e pleqve “Orenda” në Pejë .
Tre infermiereve, Aurona Pelaj, Altina Rexhepi, dhe Remzije Kuqi – Gashi. U ishte caktuar masa e paraburgimit prej një muaji më 2 nëntor nga Gjykata e Pejës.
Ngjarja e rëndë e cila shokoi opinionin publik ndodhi në fillim të muajit nëntor.
Në pamjet e publikuara gjerësisht në rrjetet sociale dhe që shkaktuan reagime të shumta neverie për gjestin e shëmtuar. Dukeshin disa punonjëse të kësaj shtëpie që kanë sulmuar fizikisht një grua të moshuar. Ndërsa njëra prej tyre e ka goditur me shuplaka vazhdimisht.
Pak jam tu ja hi, qysh di me sjell unë”, dëgjohej infermierja e cila filmohej nga kolegja e saj. Teksa qeshte dhe e godiste me shpulla të moshuarën e cila qante.
Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...
Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...
Son ne duel me Dalot gjate Korea-Portugali

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan i çon aziatikët në raundin...
Pierluigi Collina

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

0
(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i arbitrave nr. 1 i FIFA-s:...
Estrella Damm Menorca Open i Padel

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

0
(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj. Premier Padel ndalon në Milano,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte ne Kosove

(Skenderbeu.info)-Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte ne...

Maqedonia e Veriut me mbi 10 mijë vende të lira të punës

(Skenderbeu.info)-Maqedonia e Veriut me mbi 10 mijë vende të...

Subvencionimi i energjisë, nga sot çmimi i bukës në Maqedoninë e Veriut 10% më lirë

(Skenderbeu.info)-Subvencionimi i energjisë, nga sot çmimi i bukës në...

Vrau ish-gruan shtatzënë/Autori ende në arrati

(Skenderbeu.info)-Vrau ish-gruan shtatzënë/Autori ende në arrati Kosova u trondit nga...

Prishtina sot në protestë

(Skenderbeu.info)-Prishtina sot në protestë në orën 16:00 në sheshin...

Ambasadorët e BE-së pajtohen për liberalizim të vizave për Kosovën

(Skenderbeu.info)-Ambasadorët e BE-së pajtohen për liberalizim të vizave për...

Sot propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

(Skenderbeu.info)-Sot propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën  Sot pritet...

Ballistët festojnë 30 vjetorin e themelimit, ndriçohet Tetova

(Skenderbeu.info)-Ballistët festojnë 30 vjetorin e themelimit, ndriçohet Tetova Grupi i...
Raporto