fbpx

Gavi,Mesfushori nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

(Skenderbeu.info)-Gavi,Mesfushori nënshkruan kontratë të re me Barcelonën deri në vitin 2026 me klauzolë lirimi prej 1 miliard euro

Mesfushori spanjoll Gavi ka nënshkruar një kontratë të re me Barcelonën deri në vitin 2026, me një klauzolë blerjeje prej 1 miliardë eurosh (865 milionë funte) raporton BBC
18-vjeçari, i cili ka luajtur 53 herë që nga debutimi i tij në gusht 2021, kishte kontratë deri në vitin 2023.
Ai u bë lojtari i katërt më i ri i klubit kur bëri paraqitjen e tij të parë në moshën 17 vjeç e 24 ditë.
Shokët e skuadrës Pedri, Ansu Fati, Ferran Torres, Raphinha, Jules Kounde dhe Ronald Araujo gjithashtu kanë klauzola lirimi prej 1 miliardë eurosh.
Gavi ka startuar në të gjitha ndeshjet e Barcelonës në La Liga këtë sezon.
Ai u bë golashënuesi i tretë më i ri i klubit kur shënoi kundër Elche në dhjetor 2021.
Ka qenë gjithashtu një lojtar jetik për Spanjën që nga debutimi i tij në tetor 2021, duke u bërë lojtari më i ri që përfaqëson vendin e tij në nivel të plotë ndërkombëtar.
Ai u bë golashënuesi më i ri i kombëtares duke shënuar kundër Republikës Çeke në qershor – në moshën 17 vjeç e 304 ditë – duke thyer rekordin e vendosur në 2020 nga bashkëlojtari i Barçës, Ansu Fati.

 

Arsyeja pse Gavi zgjodhi Barcelonën para Realit dhe Atletico Madridit

 

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

Sot starton Kupa e Shqipërisë

(Skenderbeu.info)-Sot starton Kupa e Shqipërisë,dy ekipet  zbresin ne fushe. Kupa...

Izraelitet “hakmerren” ndaj Shqiperise

(Skenderbeu.info)-Izraelitet “hakmerren” ndaj Shqiperise per himnin kombetar Izraelitet nuk e...

Kriza e Interit, Javier Zanetti ka folur hapur për Simone Inzaghin

(Skenderbeu.info)-Kriza e Interit, Javier Zanetti ka folur hapur për...

Cristiano Ronaldo akuzohet nga FA për incidentin e telefonit të tifozit

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo akuzohet nga FA për incidentin e telefonit...

France, Mbappé vë në siklet PSG-në

(Skenderbeu.info)-France, Mbappé vë në siklet PSG-në Kampioni pranon: “Kam më...

Udinese, Silvestri tall dhe thërret Ronaldon

(Skenderbeu.info)-Udinese, Silvestri tall dhe thërret Ronaldon Portieri i Juventusit dhe...

UEFA heq dorë nga planet për të rritur Kampionatin Evropian

(Skenderbeu.info)-UEFA heq dorë nga planet për të rritur Kampionatin...

Napoli: lëndim më i rëndë për Politanon

(Skenderbeu.info)-Napoli: lëndim më i rëndë për Politanon Sulmuesi napolitan mund...
Raporto