fbpx

Bale:”Do të jem gati për Kupën e Botës”

(Skenderbeu.info)-Bale:”Do të jem gati për Kupën e Botës” .Tani në Los Angeles, Bale nuk po luan shumë, por ka besim në gjendjen e tij fizike përpara Katarit.

Kapiteni i Uellsit, Gareth Bale, ka besim se është në formë të plotë për fillimin e Kupës së Botës. Bale ka luajtur vetëm dy ndeshje që nga transferimi në MLS pas përfundimit të kontratës së tij me Real Madridin.

Por sulmuesi shpërndau shqetësimet për gjendjen e tij fizike përpara Kupës së Botës në Katar: “Ne kemi një plan në Los Angeles për atë që po bëjmë”, tha Bale, i cili do të luajë ndeshjet e Ligës së Kombeve me Belgjikën dhe Poloninë.

“Ne nuk po bëjmë shumë menjëherë. Por ne jemi të zgjuar dhe po përgatitemi për pjesën e fundit të rëndësishme të sezonit. Shpresoj se kjo do të më vendosë në formë të shkëlqyer për Kupën e Botës.”

Bale është penguar nga kaq shumë lëndime gjatë kohës së tij me Madridin dhe thotë se është e rëndësishme të menaxhohet ngarkesa e tij e punës. Ai shtoi: “Gjëja më e rëndësishme është të merret çdo javë ashtu siç vjen.

“U desh pak kohë për të rregulluar gjithçka, por unë kam luajtur dhe stërvitur për 10 javët e fundit, duke u bërë më i fortë. “Shpresoj se kjo është e mjaftueshme për të ndihmuar LAFC-në dhe përfundimisht për të qenë gati për Kupën e Botës”.

Rob Page, CT i Uellsit, i bëri jehonë ndjenjave të Bale, duke thënë se do të ishte marrëzi të rrezikonim. Ai tha: “Me Gareth ne kemi pasur gjithmonë një qasje të arsyeshme për planifikimin dhe stërvitjen.

Unë nuk dua të rrezikoj situatën dhe të rrezikoj të lëndohem. Unë dua që ai të kthehet në klubin e tij në formë të lartë dhe të vazhdojë të përmirësohet përpara Kupës së Botës”.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

FIFA, Tottenham dënojnë publikisht abuzimin racist ndaj Richarlison

(Skenderbeu.info)-FIFA, Tottenham dënojnë publikisht abuzimin racist ndaj Richarlison Kur presidenti...

Moment historik një arbiter femër ne Serie A

(Skenderbeu.info)- Moment historik një arbiter femër ne Serie A....

Argjentina, loja e Leo Messit kundër Xhamajkës

(Skenderbeu.info)-Argjentina, loja e Leo Messit kundër Xhamajkës 90 gola në...

Më shumë zhgënjim për Cristiano Ronaldon

(Skenderbeu.info)-Më shumë zhgënjim për Cristiano Ronaldon, nuk u kualifikua...

Katari “thërret diplomatët në shtëpi” për shërbimin ushtarak në Kupën e Botës

(Skenderbeu.info)-Katari "thërret diplomatët në shtëpi" për shërbimin ushtarak në...

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”...

Dhurata e FIFA-s për protagonistët e Kupës së Botës

(Skenderbeu.info)- Dhurata e FIFA-s për protagonistët e Kupës së...

Gjermania do Botërorin me çdo kusht

(Skenderbeu.info)-Gjermania do Botërorin me çdo kusht,jane miratuar edhe shpërblimet...
Raporto