(Skenderbeu.info)-Gabimi më i madh që bëjmë pas dushit

Kujdesi i duhur për lëkurën tuaj është jashtëzakonisht i rëndësishëm. Pastrimi dhe hidratimi i rregullt është vetëm një nga mënyrat se si duhet ta ushqeni atë.
Sidoqoftë, nëse keni probleme të tjera të lëkurës, disa rituale të përditshme mund të shkatërrojnë lëkurën tuaj edhe pa qenë në dijeni të saj.
Dushi ka një ndikim të madh në lëkurën tuaj, që nga koha kur kaloni në dush e deri tek mënyra e larjes së trupit tuaj.
Prandaj, është e rëndësishme të gjeni rutinën e duhur që i përshtatet lëkurës tuaj.
A e dini se ajo që bëni me lëkurën tuaj pas dushit është po aq e rëndësishme, ndoshta edhe më e rëndësishme sesa thjesht të bëni dush?
Gabimi që bëjnë shumica e grave pas dushit, i cili shkatërron lëkurën e tyre, është se presin shumë gjatë për të aplikuar një krem ​​hidratues ose për të mos e aplikuar fare.
Pas dushit, poret zgjerohen për shkak të avullit dhe nxehtësisë në banjë.
Çelësi është që ta mbani atë ujë në trup duke aplikuar një hidratues brenda tre minutave, tha dermatologia Cynthia Bailey.
Pritja më e gjatë se tre minuta për të aplikuar kremin hidratues pas dushit do të shkaktojë humbjen e asaj lagështie në lëkurën tuaj.
Prandaj, mbani gjithmonë një shishe qumësht hidranti në banjë dhe aplikojeni një minutë pasi keni bërë dush për të pasur lëkurë të shëndetshme.
Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

A ndiheni sikur po bini kur ju zë gjumi? Ekspertët shpjegojnë përse ndodh kjo

(Skenderbeu.info)-A ndiheni sikur po bini kur ju zë gjumi?...

Kjo është bima që ngadalëson plakjen e qelizave

(Skenderbeu.info)-Kjo është bima që ngadalëson plakjen e qelizave Një substancë...

Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit psiko-social në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit...

Gjashtë arsye të mundshme pse menstruacionet janë vonuar dhe nuk është shtatzëni

(Skenderbeu.info)-Gjashtë arsye të mundshme pse menstruacionet janë vonuar dhe...

Përfitimet shëndetësore të rozmarinës

(Skenderbeu.info)-Përfitimet shëndetësore të rozmarinës. Rozmarina (Rosmarinus officinalis) është një...

Si ndikon proshuta në shëndet

(Skenderbeu.info)-Si ndikon proshuta në shëndet Dikur, proshuta u hoq padrejtësisht...

Po shtohen rastet me kancer të qafës së mitrës

(Skenderbeu.info)-Po shtohen rastet me kancer të qafës së mitrës Kanceri...

Sallata virale me karota balancon hormonet! Sa e vërtetë është kjo?

(Skenderbeu.info)-Sallata virale me karota balancon hormonet! Sa e vërtetë...
Raporto