Funksioni i ri i WhatsApp/ përmirësim i privatësisë duke përdorur fjalëkalim

(Skenderbeu.info) Funksioni i ri i WhatsApp/ përmirësim i privatësisë duke përdorur fjalëkalim. WhatsApp është duke punuar në një veçori që do t’i ndihmojë përdoruesit të përmirësojnë privatësinë e tyre dhe të sigurojnë të dhënat e bisedës në rast se nuk e përdorin pajisjen.

WhatsApp do ta bëjë të mundur duke siguruar mbrojtje me fjalëkalim. Aktualisht, nëse jeni duke përdorur WhatsApp në një desktop, aplikacioni juaj mbetet i hapur dhe nëse e lini desktopin tuaj të pambikëqyrur dhe të shkyçur, çdokush mund t’i shohë bisedat tuaja. Për të eliminuar këtë problem dhe për të siguruar një privatësi më të madhe, WhatsApp po ofron mbrojtje me fjalëkalim për aplikacionin e tij të desktopit.

Sipas faqes së internetit WABetaInfo e cila gjurmon veçoritë e ardhshme të WhatsApp, WhatsApp po zhvillon opsionin e ekranit të kyçjes për një përditësim të ardhshëm të përdoruesve beta të WhatsApp Desktop. Pasi të aktivizohet, do të kërkohet një fjalëkalim për t’u identifikuar në aplikacionin e desktopit WhatsApp sa herë që një përdorues hap aplikacionin. Ky funksion është i dobishëm veçanërisht nëse e ndani kompjuterin tuaj me njerëz të tjerë.

Përdoruesit do të marrin opsionin për të aktivizuar veçorinë dhe ata mund të zgjedhin të mos e bëjnë këtë gjithashtu.

Sipas raportit, përdoruesit do të kenë më shumë kontroll mbi veçorinë pasi mund të zgjedhin kur aplikacioni duhet të kërkojë fjalëkalimin. Në rast se një përdorues humbet fjalëkalimin, ai/ajo do të duhet të dalë nga aplikacioni dhe të hyjë përsëri në WhatsApp Desktop duke e lidhur pajisjen e tij me kodin QR.

Funksioni është në zhvillim e sipër dhe do të shpërndahet për testuesit beta së pari përpara lançimit publik.

Gjithashtu, WhatsApp ka lançuar së fundmi shumë veçori të reja që përfshijnë WhatsApp Community, një rritje të numrit të pjesëmarrësve në grup dhe opsionin për të krijuar një lidhje për thirrjet audio/video. WhatsApp po lëshon gjithashtu mundësinë për përdoruesit për t’i lejuar ata të ndajnë media me titra.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Berisha

Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar

0
(Skenderbeu.info)-Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar Një incident...
Protestuesit me sloganet e para.

Protestuesit me sloganet e para

0
(Skenderbeu.info)-Protestuesit me sloganet e para Ka nisur grumbullimi i protestuesve në urën e madhe në...
Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...

Lajme të tjera
NGJASHME

WhatsApp së shpejti me emoji të reja

(Skenderbeu.info) WhatsApp së shpejti me emoji të reja. Platforma...

Abonentët e Twitter Blue marrin veçorinë e modifikimit

(Skenderbeu.info) Abonentët e Twitter Blue marrin veçorinë e modifikimit....

TikTok mund të përdoret për spiunim

(Skenderbeu.info) TikTok mund të përdoret për spiunim. Shefi i...

Përdorimi i markave të Instagramit u rrit

(Skenderbeu.info) Përdorimi i markave të Instagramit u rrit. Përdorimi...

Twitter, promovoni dhe mbroni bisedën publike

(Skenderbeu.info) Twitter, promovoni dhe mbroni bisedën publike. “Misioni i...

Musk planifikon të zgjerojë Twitter-in deri në 1000 karaktere

(Skenderbeu.info) Musk planifikon të zgjerojë Twitter-in deri në 1000...

Autoritetet irlandeze gjobisin Meta-n me 265 milionë dollarë gjobë

(Skenderbeu.info) Autoritetet irlandeze gjobisin Meta-n me 265 milionë dollarë...

Musk: pagova 8 dollarë për shenjen e verifikimit blu

(Skenderbeu.info)-Musk: pagova 8 dollarë për shenjen e verifikimit blu Pronari...
Raporto