WhatsApp së shpejti do t’ju lejojë të ndani foto me cilësi origjinale

(Skenderbeu.info) WhatsApp së shpejti do t’ju lejojë të ndani foto me cilësi origjinale.

Versioni beta i WhatsApp ka zbuluar disa veçori të reja që thuhet se janë në zhvillim.

Një nga përmirësimet më të pritura të Whatsapp të vitit është aftësia për të shkëmbyer fotografi me cilësi të lartë brenda shërbimit.

Ky funksion do të lehtësojë transferimin e imazheve me rezolucion të lartë ndërmjet miqve dhe familjes.

WaBetaInfo pretendon se ka parë një fotografi të veçorisë së ardhshme, e cila do të shfaqet gjatë dërgimit të mediave te kontaktet, në veprim brenda WhatsApp.

Ikona e cilësisë së figurës do të vendoset në krye të ekranit, midis opsioneve të tjera të redaktimit.

Prandaj, sa herë që dëshironi të ndani media me kontaktet, do t’ju duhet të rregulloni opsionin e cilësisë për të transmetuar fotografitë në rezolucionin e tyre origjinal. Në javët ose muajt në vijim, ne duhet të kemi detaje të mëtejshme mbi veçorinë.

Megjithatë, ky përmirësim do të bënte që konsumi i të dhënave të pajisjes suaj të rritet në qiell.

Fotografitë e shkarkuara përmes Wi-Fi do të jenë shumë më të mëdha në madhësi dhe cilësi sesa ato që po dërgoni tani, prandaj rekomandohet që ta bëni këtë.

Tani ka tre cilësime të disponueshme të cilësisë së figurës në aplikacion: Automatik, Cilësia më e mirë dhe Kursuesi i të dhënave.

Megjithëse ka fotografi me definicion më të lartë, opsioni “cilësia më e mirë” e aplikacionit nuk është aq efikas. Kur zgjidhni “Cilësia më e mirë”, WhatsApp nuk specifikon se cilat madhësi skedarësh mbështeten.

Burimi i përmendur ka verifikuar se puna tashmë është duke u zhvilluar në funksion dhe se ai përfundimisht do të jetë i aksesueshëm për publikun e gjerë.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

WhatsApp punon në reagimet e mesazheve

(Skenderbeu.info) WhatsApp punon në reagimet e mesazheve. Platforma e mesazheve...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...
Raporto