Formula 1, pista e Miamit kthehet në pishinë, rrezikohet Çmimi i Madh

(Skenderbeu.info)-Formula 1, pista e Miamit kthehet në pishinë, rrezikohet Çmimi i Madh

Miami është përfshirë nga përmbytje të mëdha si pasojë e shirave të dendur që kanë rënë së fundmi në këtë shtet. Kjo mund të pengojë zhvillimin normal të Formula 1, ku pritet që në 7 maj të mbahet Çmimi i Madh i SHBA. Moti i keq ditët e fundit në Florida ka përmbytur mjaft zona, përfshi edhe ato të Miamit, pikërisht aty ku pas një muaji do të zhvillohet gara.
Qarkullimi në këtë zonë është bërë i pamundur, teksa shumë rrugë janë mbyllur për të evituar probleme. Disa nga rrugët e mbyllura në zonën e stadiumit të famshëm janë ato ku do të kalojnë makinat e garës apo pranë pistës, ndaj situata nuk duket aspak e mirë.Sipas mediave lokale, situata duket problematike pasi u bënë disa ditë radhazi që shiu bie me intensitet. Kjo ka penguar inxhinierët dhe punonjësit që të nisin përgatitjet e parashikuara për të bërë gati pistën qytetase. Një emergjencë që vjen më pak se një muaj para garës, ndërkohë që ka ende shumë punë për të bërë.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Stuttgart qëndron në Bundesligë, dështon Hamburgu

(Skenderbeu.info)-Stuttgart qëndron në Bundesligë, dështon Hamburgu Stuttgart siguron qëndrimin në...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max...

PSG në kërkim të një trajneri, identifikohet pasuesi i Galtier

(Skenderbeu.info)-PSG në kërkim të një trajneri, identifikohet pasuesi i...

Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë nga UEFA

(Skenderbeu.info)-Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë...

Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon Theo Hernandez

(Skenderbeu.info)-Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon...

Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson në rikthimin e madh

(Skenderbeu.info)-Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson...

Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë në sexhde

(Skenderbeu.info)-Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë...

Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas

(Skenderbeu.info)-Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas Bayern...
Raporto