Flamur Noka: Ka filluar asgjësimi i parlamentarizmit në Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Flamur Noka: Ka filluar asgjësimi i parlamentarizmit në Shqipëri

Deputeti demokrat Flamur Noka deklaroi në emisionin “Log.” në Panorama TV se në Shqipëri “ka filluar asgjësimi i parlamentarizmit”.
Në fjalën e tij, Noka foli për ligjin e parashkrimit që u iniciua nga Berisha por qeveria nuk e miratoi duke thënë se kanë frikë nga lufta kundër korrupsionit, por në fakt duhet të japin llogari deri në vdekje nëse kanë kryer vjedhje.
“Ka filluar asgjësimi i parlamentarizmit në Shqipëri që ditën që Edi Rama u ul në atë karrige tani ka avancuar, rezoluta për krimet serbe në Kosovë po kush e urdhëron atë që të mos e miratojë po rri në sirtar tani më thuaj ti kujt i shërben kush nuk është dakord që nuk duan të dënohen krimet serbe në Kosovë vetëm Putin dhe Vucic dhe Edi Rama u shërben atyre. Këto janë të gjitha bashkë kemi kërkuar. Më thuaj një nismë që e kemi ndërmarrë dhe ata e kanë pranuar. Më fal Sali Berisha nuk lanë lobim pa bërë ka iniciuar ligjin për parashkrimin, unë që kam qenë ministër unë dhe po të kem bërë vjedhje është e parashkruar dhe Berisha që akuzojnë këta e ka iniciuar që qeveritarët të mos kenë parashkrim por cfarë i tremb këta që e kanë futur në kosh.
Kemi cuar për ta ndryshuar. Mos u habisni, ata kanë frikë nga lufta kundër korrupsioni s’kam frikë thonë, hajde vërtetoje thuaj të heqin parashkrimin, cdo kush nga ne që është ulur në karrigen e shtetit dhe është ushqyer nga taksat e shqiptare unë sot si deputet dhe ai kryeministër dhe nuk mund të kemi parashkrim ne duhet të japin llogari deri në vdekje, kjo është më e rëndë. Pse e kemi kërkuar, sepse zotëri kur të ulesh për të përfaqësuar shqiptarët duhet ta mendosh se deri në vdekje vjedhja të ndjek. Unë i kërkoj ndjesë sepse ore shyqyr që është emisioni juaj që ne flasim si opozitë unë shkoj në paralment dhe sa përmend Edi Ramën bie zilja ndërpritet fjala edhe ato dy minuta mi ndërpresin pa bërë dy sekonda, kjo duhet të jetë shqetësim dhe për ju. Pse i rashë unë bilbilit, nuk kam shqetësi, nëse Lindita thotë të kapin, nga xhaketa unë dua të drejtën e fjalës”, tha Noka.
Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një...

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga...

Shqipëria shpallet vendi i gjelbërt europian për muajin mars

(Skenderbeu.info)-Shqipëria shpallet vendi i gjelbërt europian për muajin mars Gjigandit...

Çifti i lejlekëve kthehet në Gjirokastër

(Skenderbeu.info)-Çifti i lejlekëve kthehet në Gjirokastër Pas një fluturimi për...

Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi Policia...

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të veprojmë

(Skenderbeu.info)-Sulmi ndaj "Top Channel"/ Dumani: Jemi aty, nëse do...

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë...

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia...
Raporto