Fitoi çmimin Oscar Nicolas Cage nuk është paguar asnjë qindarkë

(Skenderbeu.info) Fitoi çmimin Oscar Nicolas Cage nuk është paguar asnjë qindarkë. Filmi i cili u shfaq në vitin 1995 u bazua në romanin e vitit 1990 të John O’Brien me të njëjtin emër. Në film luajtën gjithashtu Elisabeth Shue dhe Julian Sands.

Në filmin “Leaving Las Vegas” flitet për skenaristin hollivudian, Ben Sanderson (Nicolas Cage), i cili humbi gjithçka për shkak të alkoolit. Ai vendosi të shkonte në Las Vegas dhe të dehej deri në vdekje. Gjatë rrugës takoi një prostitutë (Elisabeth Shue) që ia ndryshoi jetën.

Cage fitoi një Oscar dhe një Golden Globe për aktorin më të mirë, ndërsa Figgis u nominua për regjisorin më të mirë. Por pavarësisht suksesit të madh, regjisori Mike Figgis ka bërë të ditur se të dy nuk arritën të fitonin asgjë.

Regjisori gjithashtu deklaroi se buxheti i filmit ishte katër milionë dollarë dhe gjithashtu ai mendon se procesi i xhirimit ishte shume mbreslenes.

Rikujtojmë se Cage dhe bashkëshortja e tij Riko Shibata jane bere prinder para disa ditesh me femijen e tyre te pare. Ky është fëmija i parë i Riko-s dhe i treti i Nicolas. Aktori i njohur ka dhe dy djem nga partneret e tij të mëparshme. Weston Coppola Cage, 31 vjeç, me ish-partneren Christina Fulton dhe Kal-El, 16 vjeç, me ish-bashkëshorten Alice Kim.

Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...
Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023,

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

0
(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia bën me dije se është...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

0
(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit Derisa kamionçina...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kiara surprizon me veprimin e fundit ndjekësit

(Skenderbeu.info)-Kiara surprizon me veprimin e fundit ndjekësit Edhe pse shumë...

Pas sulmit me armë/ “Top Channel” merr vendimin për “Big Brother VIP”

(Skenderbeu.info)-Pas sulmit me armë/ “Top Channel” merr vendimin për...

Bledi Mane degjeneron Qetsorin/ “Kemi qenë në burg, qëndronte poshtë te gjirizet”

(Skenderbeu.info)-Bledi Mane degjeneron Qetsorin/ “Kemi qenë në burg, qëndronte...

I zë vendin Arian Konomit? Ronaldo Sharka si opinionist në ‘Përputhen’

(Skenderbeu.info)-I zë vendin Arian Konomit? Ronaldo Sharka si opinionist...

Hapet fondacioni “online” për Luiz Ejllin/ Si po përdoret emri i tij për përfitime

(Skenderbeu.info)-Hapet fondacioni "online" për Luiz Ejllin/ Si po përdoret...

Zbulohet i dashuri misterioz i Efit? Çifti ‘arratiset’ për pushime në Tajlandë

(Skenderbeu.info)-Zbulohet i dashuri misterioz i Efit? Çifti ‘arratiset’ për...

U shpall fitues i “Big Brother Vip Kosova”/ Reagon për herë të parë Stresi

(Skenderbeu.info)-U shpall fitues i "Big Brother Vip Kosova"/ Reagon...
Raporto