(Skenderbeu.info) Familja Peugeot 3008 po zgjerohet me Hybrid 180.

Familja Peugeot 3008 po zgjerohet me ardhjen e versionit të ri me një motor hibrid plug-in 180 HP.

I disponueshëm në dy nivele të ndryshme të veshjeve, versioni i ri i futur në listën e çmimeve bashkohet me motorët e tjerë Hybrid plug-in, atë me rrota të përparme 225 HP dhe atë me lëvizje me të gjitha rrotat 300 HP.

Modeli i ri është pjesë e planeve të elektrifikimit të shtëpisë së Luanit, e cila në këtë 2023 do të shohë 100% të modeleve të disponueshme edhe në një version të elektrizuar, duke përfshirë versionin e ri plug-in Hybrid të 3008.

Versioni i bashkohet pjesës tjetër të ofertës hibride të rikarikueshme që përbëhet nga versioni Hybrid 225 dhe Hybrid4 300 HP, ky i fundit i pajisur me lëvizje me të gjitha rrotat.

Modeli i ri 3008 Hybrid 180 krenohet me një sistem fuqie që kombinon një motor benzine 1.6L 150 HP të kombinuar me një njësi elektrike 110 HP, për një fuqi totale prej 180 HP. Për të përshpejtuar nga 0-100 km/h nevojiten 8,7 sekonda dhe shpejtësia maksimale është 215 km/h.

Bateria litium-jon 13,2 kWh ju lejon të udhëtoni në mënyrë 100% elektrike deri në 60 km dhe mund të rimbushet në garazhin e shtëpisë tuaj gjatë natës (7,5 orë) ose në kolonat publike ose kutitë e murit për 2 orë. duke përdorur opsionin opsional 7,4 kW karikues në bord.

I disponueshëm për t’u porositur tani, ky motor i ri është i disponueshëm në dy nivele të veshjeve, Active Pack dhe Allure Pack, dhe ka një çmim prej 47,200 dhe 49,200 euro respektivisht në bazë të gardianit, saktësisht 1,500 euro më pak se versioni 225 HP.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto