fbpx

Berlini e përjashton gjithashtu Bjellorusinë nga Kampionati Europian i futbollit Euro 2024

(Skenderbeu.info) Berlini e përjashton gjithashtu Bjellorusinë nga Kampionati Europian i futbollit Euro 2024

Ministrja e Brendshme gjermane, Nancy Faeser, e cila është gjithashtu përgjegjëse për Sportin, ka kërkuar që jo vetëm Rusia, por edhe Bjellorusia të përjashtohet nga kualifikimet për Kampionatin Europian të Futbollit 2024 që do të zhvillohet në Gjermani.

footboll euro 2024
footboll euro 2024

Siç raporton gazeta gjermane Spiegel, ministrja Faeser i shkroi një letër zyratre presidentit të UEFA-s, Aleksander Ceferin, duke thënë se “jo vetëm Rusia, e cila i ka hapur luftë në mënyrë të padrejtë Ukrainës dhe po shkel të gjitha konventat ndërkombëtare, por edhe Bjellorusia, e cila është një mbështetëse e rëndësishme e udhëheqjes ruse” duhet të ndalohet nga pjesmarrja në aktivitetet sportive.

 

Shorti i grupeve kualifikuese për Euro 2024 do të hidhet më 9 tetor në Frankfurt.

ansa.it

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...

Lajme të tjera
NGJASHME

Hungari-Itali, formacionet e mundshme

(Skenderbeu.info)-Hungari-Itali, formacionet e mundshme në orën 20:45 Hungari-Itali do të...

Roma, Paulo Dybala synon Interin

(Skenderbeu.info)-Roma, Paulo Dybala synon Interin Shtohen shpresat për një rikthim...

Kaka mes maratonës dhe pankines: ‘Modeli im është Ancelotti’

(Skenderbeu.info)-Kaka mes maratonës dhe pankines: ‘Modeli im është Ancelotti’ Braziliani...

Juventus: një hipotezë e zëshme për Allegri

(Skenderbeu.info)-Juventus: një hipotezë e zëshme për Allegri Fillimi i kampionatit...

Presidenti i UEFA-s mbështet projektin e stadiumit të Letonisë

(Skenderbeu.info)-Presidenti i UEFA-s mbështet projektin e stadiumit të Letonisë Presidenti...

UEFA heq dorë nga planet për të rritur Kampionatin Evropian

(Skenderbeu.info)-UEFA heq dorë nga planet për të rritur Kampionatin...

UEFA, Aleksander Ceferin: Ndaloni Kampionatin Evropian në udhëtim

(Skenderbeu.info)-UEFA, Aleksander Ceferin: Ndaloni Kampionatin Evropian në udhëtim Presidenti i...

Atletico Madrid dënon thirrjet e tifozeve ndaj Vinicius Junior të Real Madridit

(Skenderbeu.info)-Atletico Madrid dënon thirrjet e tifozeve ndaj Vinicius Junior...
Raporto