(Skenderbeu.info)-Costacurta për De Ketelaere: “Është e drejtë ta presim atë, por ai duhet të tregojë karakter”

Billy Costacurta për Tuttosport në një intervistë të gjatë foli edhe për Charlese De Ketelaere dhe deklaroi: “Është e drejtë të presim për të, sic e kanë përsëritur Maldini dhe Pioli, por belgut deri më tani i ka munguar karakteri. Ai duhet të dëshmojë se ka karakter. Unë i kuptoj vështirësitë e shkaktuara nga ndryshimi i mjedisit, sistemit të lojës dhe llojit të futbollit. Tani De Ketelaere duhet të tregojë se përveçse është një lojtar që teknikisht nuk ka shumë për t’i pasur zili më të mirëve në Evropë, ai gjithashtu ka diçka tjetër. Sfida është të tregosh se ke karakter. Do të shohim se si do të kthehet pas Kupës së Botës.”

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Leao me fanelen e AC Milan

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

0
(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech për janarin. Claudio Raimondi, duke folur...
Pele pasi ka dale nga spitali

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

0
(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar me një infeksion të frymëmarrjes...
Neymar para ndeshjes Brazil-Kamerun

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

0
(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do të kthehet në fushë për...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...
Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...

Lajme të tjera
NGJASHME

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech...

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar...

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në...

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi...

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta...

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan...

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i...
Raporto