Elon Musk punëson një haker të famshëm për të përmirësuar Twitter-in

(Skenderbeu.info)-Elon Musk punëson një haker të famshëm për të përmirësuar Twitter-in

George “Geohot” Hotz, një nga hakerët më të famshëm në botë, i bashkohet Twitterit.
Zhvilluesi do të punojë për tre muaj së bashku me Musk për të përmirësuar mjetin e kërkimit të rrjetit social. “Për sa i përket punësimit, njerëzit që janë të mirë në kodim janë prioriteti kryesor,” tha pronari i ri i Twitter në një takim me atë që ka mbetur nga fuqia punëtore e kompanisë. Në javët e fundit, platforma ka pushuar nga puna rreth 7,500 punonjës, ose dy të tretat e atyre të punësuar në mbarë botën. Nga i njëjti takim i përgjuar nga disa media, përfshirë The Verge, do të kishte dalë se së shpejti çdo punonjës do të duhet t’i dërgojë me email Musk-ut, një herë në javë, përditësime për ecurinë e punës për të cilën është caktuar. Sipas sipërmarrësit, riorganizimi i kompanisë fillimisht do të shohë kaos dhe “shumë gabime”, por do të “stabilizohet me kalimin e kohës”.
Nuk ka mungesë të ndihmës nga komuniteti i zhvilluesve në përpjekjen për ta bërë Twitter një platformë më interesante dhe më të sigurt. Ashtu si Moxie Marlinspike, themeluesja e aplikacionit të mesazheve Signal, e cila do të kishte ofruar të ndihmonte në mbrojtjen e mesazheve private, nga përdoruesi te përdoruesi, në mikroblog, duke i dhënë kështu një soliditet më të madh thashethemeve që do të shihnin mbërritjen e enkriptimit të fundit në “direkt”. – deri në fund. Kjo është e njëjta teknologji që lejon që bisedat e WhatsApp dhe shërbimet e tjera të mos lexohen nga palë të treta, madje as nga qeveritë apo hakerat profesionistë, sepse ato janë të koduara.
Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Ish ylli i Milan dhe Real Madrid braziliani Kaka

Kaka: Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren

0
(Skenderbeu.info)-Kaka: "Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren. Ronaldo konsiderohet thjesht një njeri...
Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...

Lajme të tjera
NGJASHME

Borgward, kur kapitali kinez nuk mjafton

(Skenderbeu.info)-Borgward, kur kapitali kinez nuk mjafton për të shpëtuar...

Elon Musk e kthen selinë e Twitter-it në ‘hotel’ për stafin

(Skenderbeu.info) Elon Musk e kthen selinë e Twitter-it në...

Bot AI ChatGPT mahnit akademikët me aftësitë e tij

(Skenderbeu.info) Bot AI ChatGPT mahnit akademikët me aftësitë e...

Teleskopi Hapësinor James Webb mahnit astronomët me imazhin e Titanit

(Skenderbeu.info) Teleskopi Hapësinor James Webb mahnit astronomët me imazhin...

Sony gjithashtu në metaverse me sensorë Mocopi

(Skenderbeu.info) Sony gjithashtu në metaverse me sensorë Mocopi. Sony...

Musk: pagova 8 dollarë për shenjen e verifikimit blu

(Skenderbeu.info)-Musk: pagova 8 dollarë për shenjen e verifikimit blu Pronari...

Ericsson, 5G mund të përmbajë kërkesa më të larta për energji

(Skenderbeu.info) Ericsson, 5G mund të përmbajë kërkesa më të...

Hakerët sulmojnë rrjetet e energjisë përmes serverëve të vjetër

(Skenderbeu.info) Hakerët sulmojnë rrjetet e energjisë përmes serverëve të...
Raporto