fbpx

Egnatia në sulm ndaj Vllaznisë

(Skenderbeu.info)-Egnatia në sulm ndaj Vllaznisë

Egnatia dhe Vllaznia do të jetë takimi i radhës për ditën e sotme.I cili do të zhvillohet në të njëjtën orë me sfidën Kastrioti – Tirana, 15:30. Egnatia vjen me objektivin madhor 3 pikët, në këtë përballje të javës së 4, duke parë dhe mungesat e shumta që  kanë në kampin kuqeblu.

Në përbërjen e saj Egnatia ka shumë ish lojtarë të Vllaznisë që e njohin shumë mirë lojën e shkodranëve. Trajneri Josa ka 3 mungesa të rëndëshishme për këtë sfidë veç pezullimit të Markut janë dhe të dëmtuarit Latifi dhe Hakaj, por kualitet në ekip do të bëjnë që të mos ndjehet shumë mungesa e tyre.

Egnatia: Sherri, Kacabufi, Atanda, Malota, Fangaj, Musta, Zejnullahu, Hamzat, Fernando, Jackson, Delarge
Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Juric, Bulatovic, Smajli, Jonuzi, Boshnjaku, Heric, Mala, Hoxhaj, Kaina
Trajner: Mirel Josa

Statistikat e sfidës, Egnatia – Vllaznia:

Egnatia: 2 fitore
Brazime: 
Vllaznia: 3 fitore
Golavarazhi: 10-11 

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Vipat kundër vendimit të SH.B.A-së për abortin

Aborti në Arizona kthim pas në 1864.

0
(Skenderbeu.info)  Aborti në Arizona kthim pas në 1864. Deri në këtë vit në Shetet e Bashkuara aborti ka qënë i paligjshëm. Një gjykatës i...
Jannik Sinner

Jannik Sinner në Sofje

0
(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen e botës, po ndjek treshen në ATP 250 në Sofje. Një turne që e ka fituar...
Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...
Raporto