fbpx

Edi Rama takohet me presidentin Joe Biden në New York

(Skenderbeu.info) Edi Rama takohet me presidentin Joe Biden në New York

Kryeministri i vendit tonë, Edi Rama i cili ndodhet në New York këti ditë për takime zyratre me udhëheqës të Kombeve të Bashkuara, është takuar me presidentin amerikan Joe Biden. Të dy liderat kanë pasur një takim që është finalzuar me një fotografi të përbashkët.  Ka qënë Ambasanda Amerikane në Tiranë e para që e ka shpërndarë fonon e Rama-Biden.

 

Ambasada Amerikane në Tiranë ka postuar një foto të Kryeministrit Edi Rama me Presidentin e SHBA Joe Biden. Në postimin e Ambasadës shkruhet se Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden dhe Kryeministri shqiptar Edi Rama janë në Nju Jork këtë javë me udhëheqës të tjerë botërorë për Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Ndërkohë krahas fotos, Ambasada ka zgjedhur të publikojë edhe deklaratën e ambasadores Yuri Kim për Asamblenë e 77-të të Kombeve të Bashkuara.

Juri Kim
Juri Kim

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik....

Bullgaria: Konservatorët Gerb janë favoritët e zgjedhjeve

(Skenderbeu.info) Bullgaria: Konservatorët Gerb janë favoritët e zgjedhjeve. Konservatorët...

Moska anekson nesër rajonet e Ukrainës

(Skenderbeu.info) Moska anekson nesër rajonet e Ukrainës  - Ceremonia...

Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë

(Skenderbeu.info) Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë Incidenti në...

Largohuni nga Rusia-situata mund të përkeqësohet

(Skenderbeu.info) Largohuni nga Rusia-situata mund të përkeqësohet. Qytetarëve amerikanë...

Delegacioni suedez do të vizitojë Turqinë për të diskutuar ekstradimet e grupeve kriminale.

(Skenderbeu.info) Delegacioni suedez do të vizitojë Turqinë për të...

Liberalizimi i vizave me Kosovën, diskotohet më 13 tetor

(Skenderbeu.info) Liberalizimi i vizave me Kosovën, diskotohet më 13...

Rusi-Ukrainë- ditë referendum në Donesk

(Skenderbeu.info) Rusi-Ukrainë- ditë referendum. Dita e fundit e referendumit...
Raporto