Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

(Skenderbeu.info)-Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

Bluzat me mbishkrime ishin një hit i madh në fillim të mijëvjeçarit, dhe përsëri janë një nga pjesët më të popullarizuara.
Një numri të madh personash të famshëm të cilët i lejojnë bluzave të veta të kenë porosinë kryesore, iu është bashkuar edhe Kim Kardashian duke porositur se i do – karrieristët. Duke qenë se ne vetë i duam bluzat që kanë diçka për të thënë, kemi hulumtuar ofertën aktuale dhe kemi veçuar ato më interesantet.
Thonë se një foto vlen sa një mijë fjalë dhe e njëjta gjë mund të thuhet edhe për bluzat me mesazhe. Edhe pse fondi i fjalëve është shumë më i vogël se ai i thënies së famshme, ato shpesh zbulojnë shumëçka për personin që i mban, mesazhin politik që fshihet pas sloganit apo gjithë filozofinë e jetës.
Kim Kardashian është e fundit në serinë e të famshmëve që e përqafuan me gjithë zemër këtë trend, ndaj zgjodhi një bluzë të shkurtër të bardhë me mbishkrimin ‘I love nerds’ së bashku me xhinse të grisura me këmbë të gjera, sandale elegante të arta dhe një gjerdan perla.
Nuk është hera e parë që bukuroshet e famshme lejojnë bluzat e tyre të kenë fjalën kryesore, andaj ne ende kujtojmë një ndër editimet më të dashura të Victoria Beckhamit dhe bluzën e saj ‘Fashion Stole M Smile’, të kombinuar në mënyrë të përsosur me syze dielli dhe me pantallona me prerje të saktë.
Duke qenë se ne vetë i duam bluzat që kanë diçka për të thënë, duhet të pranojmë se jemi shumë të kënaqura me rikthimin e këtij trendi, ndaj kërkuam ofertat në dyqanet e modës së rrugës dhe veçuam të preferuarat e këtij viti.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për...

Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

(Skenderbeu.info)-Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer...

Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit 2023

(Skenderbeu.info)-Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit...

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a...

Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet më të rëndësishme në gardërobën tuaj?

(Skenderbeu.info)-Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet...

Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e madh shqiptar

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e...

Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së ndjerë Diana!

(Skenderbeu.info)-Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së...

Katër lloje veshjesh që duhet t’i hiqni qafe menjëherë

(Skenderbeu.info)-Katër lloje veshjesh që duhet t’i hiqni qafe menjëherë E...
Raporto