fbpx

E tmerrshme/ Kokë gjarpri në pjatën me ravioli, tronditet punonjësi i kompaninë ajrore turke (VIDEO)

Ne të gjithë mund të kemi nga një histori horror për ushqimin e linjës ajrore, por ndoshta askush nuk mund të pretendojë për një histori aq të tronditur sa ky stjuard i linjës ajrore.

Kjo për shkak se punonjësi fatkeq i SunExpress gjeti një kokë gjarpri të prerë në drekën e tyre, por vetëm pasi hëngrën pjesën më të madhe të vaktit.

Videoja revoltuese tregon se si koka u gjet në një fluturim nga Turqia në Gjermani javën e kaluar, e fshehur në fund të një pjate me ravioli dhe zarzavate me gjethe.

Ekuipazhi i linjës ajrore po punonte gjatë një fluturim nga kryeqyteti turk Ankara për në Dusseldorf më 21 korrik kur u bë zbulimi.

Duke u nisur në orën 3:30 të mëngjesit me kohën lokale në Turqi, linja ajrore buxhetore Flight XQ794 po bënte një udhëtim tre orë e 45 minuta në Gjermaninë perëndimore.

Ndërsa ishte në ajër, ekuipazhi u ul për të ngrënë mëngjes, i cili dukej se përbëhej nga një pije, sallatë anësore, bukë dhe një pjatë e nxehtë me ravioli dhe zarzavate.

Djali fatkeq në fjalë kishte ngrënë rreth gjysmën e vaktit të tyre kur zbuluan kokën e zvarranikut në fund të enës së ushqimit.

E maskuar mirë mes zarzavate, koka e gjarprit duket se është shkëputur nga trupi pikërisht poshtë kafkës.

Ajo pak që ka mbetur nga trupi i tij duket në ngjyrë jeshile e errët ose e zezë dhe ka vija të verdha dalluese që kalojnë përgjatë gjatësisë së saj.

Turqia është shtëpia e disa dhjetëra llojeve të gjarpërinjve – disa prej tyre helmues – megjithëse asnjëra nuk përputhet dukshëm me atë të gjetur në fluturim.

SunExpress tha se ka pezulluar kompaninë e saj të hotelierisë, të quajtur nga mediat lokale si Sancak Inflight, derisa të mund të kryhet një hetim.

Nuk është hera e parë që vërehen probleme me ushqimet e kompanisë, me kërmijtë dhe mykun e gjetur nga stafi më parë, raporton Gazeta Duvar.

https://skenderbeu.info/kategori/bota/

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zuppi, duhet të presim bombën atomike për të refuzuar luftën?

(Skenderbeu.info) Zuppi, duhet të presim bombën atomike për të...

Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë

(Skenderbeu.info) Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë Incidenti në...

A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë. 

(Skenderbeu.info) A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë.   -...

Sofra Poetike Borås në Suedi do të organizojë Festivalin e Poezisë

(Skenderbeu.info) Sofra Poetike Borås në Suedi do të organizojë...

Rusi-Ukrainë- ditë referendum në Donesk

(Skenderbeu.info) Rusi-Ukrainë- ditë referendum. Dita e fundit e referendumit...

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11 fëmijë mes viktimave

(Skenderbeu.info) Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11...

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia...

Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët

(Skenderbeu.info) Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët Ukraina...
Raporto