Më shumë se 6 milionë euro cash në duart e një trafikanti gjerman !

(Skenderbeu.info)-Më shumë se 6 milionë euro cash në duart e një trafikanti gjerman droge!

Të premten, më 13 janar 2023, hetuesit e Grupit të Përbashkët të Hetimit të Narkotikëve të Zyrës së Hetimit Doganor në Frankfurt am Main (Gjermani) dhe Zyrës së Policisë Kriminale të Shtetit Hesse gjetën një vlerë rekord prej 6.29 milionë eurosh në para të gatshme, bizhuteri  dhe ora. Më shumë se 220 mijë euro, si dhe kilogramë drogë në qytetin Hanau.
Një i dyshuar 56-vjeçar është arrestuar dhe tashmë ndodhet në mbajtje.Hetuesit e doganave dhe policisë po hetojnë atë dhe të dyshuarit e tjerë në një operacion të përbashkët me prokurorinë publike të Darmstadt për dyshimin e kultivimit dhe trafikimit të paligjshëm të sasive të mëdha të lëndëve narkotike. 6.29 milionë euro të sekuestruara ka të ngjarë të jetë sekuestrimi më i madh i parave deri më tani në lidhje me sekuestrimin e lëndëve narkotike në Hesse.
Më shumë se 6 milionë euro cash në duart e një trafikanti gjerman ! Një i dyshuar 56-vjeçar është arrestuar dhe tashmë ndodhet në mbajtje.
PARA
Paratë e gatshme dhe 25 kilogramë kokainë, gjashtë kilogramë marijuanë dhe dy kilogramë hashash u gjetën gjatë kontrollit në papafingo të një pallati.
Masat operative të sipërpërmendura lidhen drejtpërdrejt me prishjen e dy plantacioneve shumë profesionale të marijuanës më 11 janar 2022 nga oficerët doganorë dhe policia në rrethin Main-Kinzig dhe në rrethin Offenbach.
Më shumë se 6 milionë euro cash në duart e një trafikanti gjerman ! Një i dyshuar 56-vjeçar është arrestuar dhe tashmë ndodhet në mbajtje.
PARA
Më shumë se 1280 bimë marijuanë dhe lëndë narkotike të tjera të paligjshme u sekuestruan, duke përfshirë afro shtatë kilogramë marijuanë , më shumë se pesë kilogramë amfetaminë, tre kilogramë hashash, 500 gramë metamfetaminë dhe 50 gram kokainë. Gjithashtu, gjatë procedurave të kontrollit më 11 janar 2023, hetuesit gjetën dy automatikë, një pistoletë gjysmë automatike vetëngarkuese dhe një granatë dore të gjallë. Gjashtë të dyshuar u arrestuan dhe aktualisht ndodhen në paraburgim, siç raportoi në atë kohë Narcodiario.
Më shumë se 6 milionë euro cash në duart e një trafikanti gjerman ! Një i dyshuar 56-vjeçar është arrestuar dhe tashmë ndodhet në mbajtje.
PARA

Në masat e marra më 11 janar 2023 u përfshinë forcat speciale të policisë Hessian dhe ajo federale. Provat e shumta për sigurimin e masave dhe çmontimin e mundimshëm të plantacioneve të gërmuara të kanabisit zgjatën deri në mesditën e së shtunës së kaluar. Organizata e Ndihmës Teknike mbështeti tërheqjen e ekipit profesional të mbjelljes, i cili vetëm mbushi katër kontejnerë.

Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto