Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci

(Skenderbeu.info)-Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci

Dy shqiptarë u arrestuanKroaci pasi u kapën me 11.35 kilogramë heroinë. Sipas mediave vendase, droga ishte ndarë në 20 pako dhe ishte fshehur në një vend të modifikuar në automjetin e shqiptarëve.

Dyshja, të moshës 30 dhe 44 vjeç, u ndaluan sapo kaluan kufirin në Karasovići të martën, rreth orës 11:30 të paradites. Autoritetet policore ushtruar kontroll në makinë me qen antidrogë dhe ishte pikërisht ky i fundit që zbuloi drogën.

Sipas mediave kroate, aktualisht autoritetet në Dubrovnik kanë nisur hetimet për të përcaktuar nëse ata po e transportonin heroinën nga Shqipëria drejt vendeve të Europës Perëndimore.

Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci droga ishte ndarë në 20 pako dhe ishte fshehur në një vend të modifikuar në automjetin e shqiptarëve
arrestim

Kjo është sasia e dytë e madhe droge në kapet në Karasovići në harkun kohor të një muaji. Më 14 dhjetor, autoritetet policore në bashkëpunim me ato kufitare gjetën rreth 5.4 kilogramë kokainë në një autobus me targa shqiptare, destinacioni i të cilit ishte pikërisht tregu europian.

Në dy vjet, policia e Dubrovnikut ka sekuestruar rreth 240 kilogramë heroinë.

Dy shqiptarë kapen me më shumë se 11 kg drogë në Kroaci droga ishte ndarë në 20 pako dhe ishte fshehur në një vend të modifikuar në automjetin e shqiptarëve
arrestim
Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Vuçiç mbetet besnik i Moskës, presidenti serb flet pas bisedës me Zelenskyn

(Skenderbeu.info)-Vuçiç mbetet besnik i Moskës, presidenti serb flet pas...

Drogë në kontejnerë me banane, policia greke sekuestron kokainë me vlerë 3.2 milionë euro

(Skenderbeu.info)-Drogë në kontejnerë me banane, policia greke sekuestron kokainë...

Kosova kërkesë Serbisë për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur

(Skenderbeu.info)-Kosova kërkesë Serbisë për zbardhjen e fatit të personave...

Vijojnë protestat në veri të Kosovës

(Skenderbeu.info)-Vijojnë protestat në veri të Kosovës Në Zveçan vijojnë protestat,...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

(Skenderbeu.info)-Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe...

Borell dënon dhunën në Veri të Kosovës: Nuk është rruga e duhur

(Skenderbeu.info)-Borell dënon dhunën në Veri të Kosovës: Nuk është...

Stoltenberg dënon dhunën e serbëve ndaj KFOR-it në veri të Kosovës

(Skenderbeu.info)-Stoltenberg dënon dhunën e serbëve ndaj KFOR-it në veri...

Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve...
Raporto