(Skenderbeu.info) Dy avionë përplasen gjatë shfaqjes ajrore në Dallas. Dy avionë luftarakë të vjetra u përplasën në një shfaqje ajrore të Luftës së Dytë Botërore në Dallas, tha FAA.

Përplasja ndodhi rreth orës 13:20, ndërsa ata po fluturonin mbi Wings Over Dallas Air Show në Aeroportin Ekzekutiv të Dallasit.

Nuk kishte asnjë fjalë zyrtare për viktimat, por një burim i ABC-së shkroi në Twitter se gjashtë vetë mund të ishin vrarë.

FAA identifikoi avionet si një Fortesë Fluturuese Boeing B-17 dhe një Bell P-63 Kingcobra dhe tha se ishte e panjohur se sa njerëz ishin në të dy avionët.

Por një zëdhënëse e Forcave Ajrore Përkujtimore, e cila sponsorizoi shfaqjen, tha për ABC News se besohej se kishte pesë anëtarë të ekuipazhit në B-17 dhe një në P-63 me një vend.

Dy avionë përplasen gjatë shfaqjes ajrore në Dallas
Dy avionë përplasen gjatë shfaqjes ajrore në Dallas

Videoja e postuar në Twitter tregon një B-17 që përplaset me një aeroplan më të vogël që dërgon mbeturina që fluturojnë dhe pastaj topa zjarri ndërsa të dy godasin tokën.

Unë vetëm qëndrova atje, isha në tronditje dhe mosbesim të plotë,” tha spektatori Antoni Montoja, 27 vjeç. “Të gjithë përreth po gulçonin. Të gjithë po shpërthenin në lot. Të gjithë ishin në shok.”

Një grua duke shikuar aeroplanët nga një parking i qendrës tregtare mund të dëgjohet në një video tjetër duke thënë: “Oh jo. Oh jo” ndërsa ata përplasen dhe pastaj “Oh Zoti im!” ndërsa sheh topin e zjarrit.

 

Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Paralajmëron Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lufta në Tajvan do të ishte “shkatërruese”

(Skenderbeu.info)-Paralajmëron Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lufta në Tajvan do...

Shmanget kriza financiare në SHBA, Senati amerikan miraton rritjen e kufirit të borxhit

(Skenderbeu.info)-Shmanget kriza financiare në SHBA, Senati amerikan miraton rritjen...

Akuzoi Biden për ngacmim seksual, 59-vjeçarja kërkon shtetësinë ruse

(Skenderbeu.info)-Akuzoi Biden për ngacmim seksual, 59-vjeçarja kërkon shtetësinë ruse Një...

SHBA ka nevojë për një milion elektriçistë/ Pagat shkojnë deri në 60.000 dollarë

(Skenderbeu.info)-SHBA ka nevojë për një milion elektriçistë/ Pagat shkojnë...

Biden dhe McCarthy bëjnë përparim për të hequr tavanin e borxhit

(Skenderbeu.info)-Biden dhe McCarthy bëjnë përparim për të hequr tavanin...

Biden: Ende besoj se mund të shmangim falimentimin

(Skenderbeu.info)-Biden: Ende besoj se mund të shmangim falimentimin "Unë ende...

Hetimi tronditës i gjykatës amerikane: FBI keqpërdori të dhënat 278 mijë herë

(Skenderbeu.info)-Hetimi tronditës i gjykatës amerikane: FBI keqpërdori të dhënat...

Vdekja e ish-presidentit amerikan John F. Kennedy, nipi akuza të drejtpërdrejta CIA-s

(Skenderbeu.info)-Vdekja e ish-presidentit amerikan John F. Kennedy, nipi akuza...
Raporto