(Skenderbeu.info)-Këtë pranverë dominon ngjyra rozë, e cila sjell freski

Viva magenta është pa dyshim një ngjyrë që nuk do të lërë askënd indiferent
Nëse vërtet dëshironi të jeni mbresëlënëse, atëherë zgjidhni këtë ngjyrë për pranverë dhe verë.
Sipas Institutit Amerikan PANTONE, Viva Magenta është ngjyra hit i sezonit të ardhshëm në rregullimin e enterierit.
Magenta është ngjyra e freskisë, lumturisë, kënaqësisë dhe mirënjohjes. Ajo promovon dhembshurinë, mirësinë dhe bashkëpunimin.
Kjo është arsyeja pse ajo duket e shkëlqyeshme në disa segmente të tjera, si ngjyra e flokëve, thonjve, veshjeve dhe aksesorëve të modës.
Kjo ngjyrë me energjinë e saj tërheqëse është e rezervuar për ditët e pranverës dhe verës. Kjo është padyshim një ngjyrë që nuk do të lërë askënd indiferent.
Nëse në dhomën e ndenjes shtoni stola ose një kolltuk në nuancën magenta, të gjithë të ftuarit do t’ju pyesin për këtë.
Dhe nëse shfaqeni me një kostum të purpurt, të gjithë do të duan të kopjojnë veshjen tuaj. Nëse thjesht zgjidhni një çantë dore të purpurt për një dalje në mbrëmje, do ta “ngritni” të gjithë kombinimin.
Nëse vërtet dëshironi të jeni mbresëlënëse, atëherë zgjidhni këtë ngjyrë për frizurën tuaj të re pranverore dhe verore. Edhe pse e dukshme, magenta është një ngjyrë jashtëzakonisht e rafinuar. Në këtë ngjyrë ka edhe manikyr dhe pedikyr.
Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
94 %
0kmh
0 %
Sat
20 °
Sun
26 °
Mon
25 °
Tue
26 °
Wed
26 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për...

Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

(Skenderbeu.info)-Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer...

Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit 2023

(Skenderbeu.info)-Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit...

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a...

Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet më të rëndësishme në gardërobën tuaj?

(Skenderbeu.info)-Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet...

Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e madh shqiptar

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e...

Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

(Skenderbeu.info)-Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe...

Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së ndjerë Diana!

(Skenderbeu.info)-Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së...
Raporto