(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar dhe Danilo do të mungojnë të paktën deri në fazën e 16-të. Ndrydhje në kyçin e këmbës për të dy: ata nuk do të jenë të disponueshëm për Tite në grup.

Brazili humbet Neymar dhe Danilo të paktën deri në 1/16 e Kupës së Botës. Kështu ka raportuar gazeta braziliane Globoesporte duke bërë një bilanc të infermierisë së arit të gjelbër pas ndeshjes së parë kundër Serbisë. Një pllakë e dyfishtë për Tite, i cili me një goditje humbet dy lojtarë themelorë për ndeshjet e radhës në grup kundër Zvicrës dhe Kamerunit. Sipas rezultateve të testeve instrumentale, si ylli i PSG-së ashtu edhe mbrojtësi i Juventusit pësuan një ndrydhje në kyçin e këmbës. Të dy kanë nisur tashmë seancat e fizioterapisë për të përshpejtuar kohët e rikuperimit, por situata do të duhet të monitorohet dita-ditës.

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Leao me fanelen e AC Milan

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

0
(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech për janarin. Claudio Raimondi, duke folur...
Pele pasi ka dale nga spitali

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

0
(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar me një infeksion të frymëmarrjes...
Neymar para ndeshjes Brazil-Kamerun

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

0
(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do të kthehet në fushë për...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...
Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...

Lajme të tjera
NGJASHME

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech...

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar...

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në...

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi...

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta...

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan...

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i...
Raporto